Poradnia medycyny pracy

Współdziałamy z pracodawcami i ich organizacjami, pracownikami i ich przedstawicielami,  związkami zawodowymi, Państwową Inspekcją Pracy w zakresie ochrony zdrowia pracujących.

Udzielamy świadczeń zdrowotnych, w zakresie i na zasadach określonych w ustawie o służbie medycyny pracy, niezbędnych do prowadzenia specjalizacji z medycyny pracy oraz przeprowadzamy badania określone w odrębnych przepisach.

Wykonujemy:

• badania wstępne, okresowe, kontrolne kandydatów do pracy i pracowników,
  • badania profilaktyczne na wniosek osób zainteresowanych objęciem profilaktyczną opieką zdrowotną (prowadzący działalność gospodarczą, rolnicy itp.)
  • badania kandydatów do szkół ponadpodstawowych i wyższych, uczniów, studentów, uczestników studiów doktoranckich, kursów zawodowych
  • badania osób pracujących w warunkach narażenia na promieniowanie jonizujące,
  • badania osób ubiegających się o wydanie prawo jazdy i kierowców,
  • badania pracowników ochrony fizycznej
  • badania lekarskie do celów sanitarno – epidemiologicznych,
  • wizytacje i przeglądy stanowisk pracy
  • badania marynarzy i rybaków

Wydanie orzeczenia o zdolności do pracy, oprócz badania lekarza medycyny pracy bardzo często wymaga dodatkowych konsultacji specjalistycznych (okulistyczna, otolaryngologiczna, neurologiczna, psychiatryczna itp.) oraz dodatkowych badań diagnostycznych (EKG, EEG, RTG, USG, spirometria, badania laboratoryjne, audiometryczne, perymetryczne itp.), które wykonywane są w poradniach i pracowniach WOMP – ZCLiP.

Zasady przyjęcia i rejestracji

Poradnia medycyny pracy przy ul. Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie, mieści się na V piętrze budynku Przychodni

Godziny otwarcia poradni:

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
8:00 - 17:00 8:00 - 17:00 8:00 - 17:00 8:00 - 17:00 8:00 - 17:00

Kierownik Poradni Medycyny Pracy WOMP–ZCLiP - dr n med. Anna Józefowicz - specjalista medycyny pracy

Tel. 91 43 49 165

W poradni badania przeprowadzą lekarze uprawnieni do sprawowania profilaktycznej opieki nad pracującymi:

• lek. med. Małgorzata Sysło-Przedpełska
  • dr n med. Anna Józefowicz
  • lek. med. Ewa Kiedrowska
  • lek. med. Elżbieta Podolska - Witkowska
  • lek. med. Genowefa Krzeszewska - Rutkowska
  • lek. med. Barbara Litwińska - Kozaryn
  • lek. med. Maria Kozanecka
  • lek. med. Krystyna Maciejewska - Dorsz
  • lek. med. Joanna Gościcka - Saar
  • lek. med. Barbara Fiłon - Maik
  • lek. med. Wanda Konfederak - Zagórska
  • dr n. med. Katarzyna Serdyńska
  • lek.med. Anna Hajduk
  • Marlena Ryfun - Jakubowska

Ponadto w Poradni badania wykonują lekarze rezydenci w trakcie specjalizacji z zakresu medycyny pracy:

• lek. med. Swietłana Gan
  • lek. med. Bartosz Bochen
  • lek. med. Agnieszka Psiorz - Hopek

WAŻNE - Przed zgłoszeniem się na badanie do lekarza medycyny pracy należy zgłosić się do rejestracji, która znajduje się na V piętrze budynku.

Rejestracja do poradni medycyny pracy czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00 – 18:00:

• w rejestracji poradni na V piętrze lub
  • telefonicznie pod nr tel. 91 43 49 170 lub 91 48 50 058

PACJENCIE, NA WIZYTĘ DO LEKARZA ZABIERZ Z SOBĄ DOKUMENT ZE ZDJĘCIEM