Poradnia psychologiczna

ZAPRASZAMY DO PORADNI PSYCHOLOGICZNEJ

Zespół Psychologów Pracy WOMP-ZCLiP jest najstarszą placówką badań psychologicznych z zakresu medycyny pracy, istniejącą w Szczecinie. Dysponujemy doświadczoną kadrą specjalistów. W naszej ofercie znajdują się badania psychologiczne dla kierowców wszystkich kategorii, również dla osób, które utraciły prawo jazdy, dla operatorów sprzętu budowlanego, dla pracowników pracujących na wysokości, czy pracowników wykorzystujących pojazd kat. B do celów służbowych, a także dla pracowników zabezpieczenia technicznego oraz badania psychologiczne dla osób starających się o pozwolenie na broń, posiadających broń lub pracujących z bronią. Zakres badań psychologicznych obejmuje również badania z zakresu określenia osobowości, intelektu czy organiki. Wykonujemy również ponowne badania psychologiczne tzw. ,,odwoławcze”.

Nasze wieloletnie doświadczenie przekładamy na najwyższą jakość i profesjonalizm. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i korzystania z naszych usług.

W ramach poradni wykonujemy następujące badania:

BADANIA KIEROWCÓW:

• wszystkich kategorii prawa jazdy w związku z wykonywaniem pracy na stanowisku kierowcy;
  • kwalifikacyjne, w związku z ubieganiem się o prawo jazdy kat. C, C+E, D, D+E;
  • instruktorów i egzaminatorów nauki jazdy;
  • kierujących pojazdami uprzywilejowanymi lub przewożącymi wartości pieniężne;
  • kierujących pojazdami w celach służbowych (zawodowych);
  • osób skierowanych na badania w drodze decyzji administracyjnej w związku z kierowaniem:
    • pojazdem pod wpływem alkoholu,
    • przekroczeniem limitu punktów karnych,
    • spowodowaniem wypadku w ruchu drogowym
  • na skierowanie lekarza.

BADANIA PROFILAKTYCZNE – MEDYCYNA PRACY:

• badania osób wykonujących prace wymagające szczególnej sprawności psychofizycznej;
  • operatorów ciężkiego sprzętu budowlanego: koparki, ładowarki, walca drogowego;
  • operatorów ciężkiego sprzętu zmechanizowanego: suwnicy, żurawia wieżowego, samojezdnego, samochodowego;
  • operatorów wózków widłowych o napędzie elektrycznym, gazowym, spalinowym;
  • osób pracujących na wysokości;
  • osób wykonujących pracę związaną ze szczególnym obciążeniem psychicznym (ratownicy, strażacy);
  • inne na zlecenie lekarza, również uczniów.

BADANIA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ LUB POSIADAJĄCYCH POZWOLENIE NA BROŃ:

• osób ubiegających się o wydanie pozwolenia na broń palną, gazową, myśliwską, sportową lub posiadających takie pozwolenie;
  • osób ubiegających się lub posiadających prawo do wykonywania lub kierowania działalnością gospodarczą albo bezpośrednio zatrudnionych przy wytwarzaniu i obrocie materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym;
  • osób ubiegających się lub posiadających pozwolenie na nabywanie oraz przechowywanie materiałów wybuchowych;
  • strażników gminnych/miejskich;
  • osób ubiegających się o objęcie urzędu sędziego, kuratora sądowego, prokuratora, komornika;
  • osób ubiegających się o wydanie licencji detektywa lub ją posiadających.

WAŻNE INFORMACJE DLA BADANYCH!!!

Jak przygotować się do badania?

Na badanie koniecznie należy zabrać:

• dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem, na przykład paszport;
  • prawo jazdy, jeśli nie zostało zatrzymane (kierowcy);
  • okulary (jeśli są używane do prowadzenia pojazdu, lub do czytania).

W dniu badania należy być wypoczętym.

Nie powinno się spożywać alkoholu lub zażywać innych substancji psychoaktywnych na 24 godziny przed badaniem.

WAŻNE!!! W przypadku badań osób, które:

• kierowały pojazdem pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych;
  • przekroczenia limitu punktów karnych;
  • spowodowania wypadku w ruchu drogowym;
  • zlecenia od lekarza.

należy posiadać SKIEROWANIE NA BADANIA lub DECYZJĘ ADMINISTRACYJNĄ

Zasady przyjęcia i rejestracji

Poradnia psychologów pracy  przy ul. Bolesława Śmiałego 33 mieści się na V piętrze budynku.

Godziny otwarcia poradni:

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek

grupa popołudniowa dla chętnych

grupa popołudniowa dla chętnych

Nasi specjaliści:

• mgr Gierczak Teresa
  • mgr Jędrzejewska-Lipnicka Jadwiga
  • mgr Kiezik Małgorzata
  • mgr Piz Grażyna
  • mgr Małgorzata Woronko
Kierownik Zespołu Psychologów Pracy - mgr Małgorzata Woronko
Tel.   91 422 51 70