Aktualności

Na terenie Zespołu Szkół Samochodowych, wzorem lat ubiegłych, odbyły się XXVII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie. Drużynę do udziału w mistrzostwach przygotowała pielęgniarka medycyny szkolnej Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy - Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie - Pani Jolanta Augustyniak. Uczniowie zajęli I miejsce i w maju będą startować w Wojewódzkich Mistrzostwach. Jeśli uda im się stanąć na podium, w czerwcu 2019 roku czekają na nich Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Warszawie.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Szczecinie podpisał umowę, która gwarantuje placówkom wsparcie na dalsze inwestycje. Fundusze pochodzą z budżetu województwa. Porozumienie z dyrektorem WOMP-ZCLiP podpisał marszałek województwa Olgierd Geblewicz i wicemarszałek Jarosław Rzepa. Nastąpiło to w środę, 13 marca 2019 roku w Szczecinie.

Przyznane dofinansowanie to efekt wniosku złożonego przez dyrekcję WOMP, wskazującego na konieczność przeprowadzenia działań w lecznicy.

- Jak co roku wspieramy działania marszałkowskich szpitali. W tym roku zabezpieczyliśmy na ten cel 6 mln zł. Środki budżetu województwa przeznaczyliśmy na wkłady własne jednostek do inwestycji prowadzonych z mocnym zastrzykiem funduszy RPO, a także na istotne zakupy specjalistycznego sprzętu czy prace modernizacyjne. W ten sposób chcemy, aby nasze placówki utrzymywały wysokie standardy leczenia - mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

WOMP w Szczecinie otrzyma 500 tys. zł na przeprowadzenie oszacowanego na 800 tys. zł trzeciego etapu termomodernizacji obiektu Przychodni Rehabilitacji Leczniczej i Zawodowej przy ul. Kopernika 18. Prace obejmują roboty rozbiórkowo-konstrukcyjne oraz remont stropów, tynków i ścian. Dzięki zmianom placówka opuści pomieszczenia dzierżawione dotąd od PKP przy ul. 3 Maja.

- Te środki bardzo pomogą nam w prowadzeniu inwestycji, której koszty w stosunku do planów wzrosły. Budynek jest pod stałą kontrolą konserwatora zabytków, dlatego prace remontowe tzw. trzeciego etapu termonodernizacji rozłożyliśmy na rok 2019 i 2020. To pozwoli na skupienie świadczeń rehabilitacyjnych w jednym miejscu co wiąże się z komfortem dla pacjentów i oszczędnościami dla placówki - stwierdziła dyrektor WOMP Szczecin Małgorzata Sysło-Przedpełska.

Badania profilaktyczne - 8 marca 2019 - Dzień Kobiet z cytologią w WOMP-ZCLiP (Przychodnia nr 2, przy ul.3-go Maja 25-27 w Szczecinie)

Narodowy Fundusz Zdrowia, z okazji Dnia Kobiet, przypomina o znaczeniu badania cytologicznego, które w ramach programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy może wykonać bezpłatnie każda kobieta w wieku 25-59 lat raz na trzy lata . Badanie profilaktyczne nie wymaga  skierowania czy zaproszenia. Dzięki niemu możliwe jest wykrycie najmniejszych zmian chorobowych i podjęcie skutecznego leczenia. Badanie cytologiczne  jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne.

W dniu 8 marca Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki wspólnie z Zachodniopomorskim Oddział NFZ, zapraszają do poradni ginekologiczno – położniczej w przychodni specjalistycznej nr 2 przy ul. 3-go Maja 25-27 w Szczecinie. W godz. 10-14 będą tam wykonywane bezpłatne badanie cytologiczne (bez konieczności wcześniejszego umówienia się). Dostępne będą materiały informacyjne oraz informatory Gdzie się leczyć 2019.

Zaproszenie do udziału w akcji jest otwarte.

w trosce o lepszą komunikację Państwa z naszymi przychodniami, a tym samym z lekarzami POZ i specjalistami, uruchomiliśmy dodatkowe numery telefonu dla przychodni nr 2 WOMP-ZCLiP przy ul. Kopernika 18 w Szczecinie.

Oprócz obowiązujących do tej pory numerów dla rejestracji do poradni POZ i gabinetów specjalistycznych:

- 91 422 50 18
- 91 48 17 301

funkcjonują także dodatkowo numery:

- 91 43 49 200 – rejestracja do lekarza rodzinnego i specjalisty
- 91 48 17 303 – rejestracja na wizytę domową

Drogi Pacjencie,

w naszej Przychodni WOMP-ZCLiP przy ul.Boleslawa Śmiałego 33 w Szczecinie mogą Państwo zaszczepić się szczepionką skojarzoną przeciwko odrze/śwince/różyczce.

Więcej informacji na ten temat pod numerem telefonu: +48 91 43 49 218 w godzinach 8:00 - 13:00. Zapraszamy!

w dniu 02.01.2019 r. teren budowy Przychodni nr 4 WOMP-ZCLiP przy ul. Adama Mickiewicza 18 w Stargardzie został przekazany wykonawcy. W związku z tym w najbliższym czasie rozpoczną się kompleksowe prace modernizacyjne służące m.in. zmniejszeniu energochłonności budynku Przychodni nr 4 w Stargardzie poprzez przeprowadzenie termomodernizacji energetycznej obiektu. Wszystkie zaplanowane prace mają na celu poprawę komfortu pacjentów oraz polepszenie wizerunku Przychodni.

Przewidywany termin zakończenia prac budowlanych: to I/II kw. 2020 roku.

Projekt pt.: "Termomodernizacja budynku Przychodni nr 4 w Stargardzie należącej do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy - Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia

i Profilaktyki w Szczecinie" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Projektu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Przepraszamy za utrudnienia związane z remontem i prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie informuje że ogłoszono publiczny przetarg na zbycie zestawu do badań RTG w skład którego wchodzi:

• APARAT RTG do badań kostnych, firmy MECALL, model Integron, rok produkcji listopad 2005 - Aparat składa się z kolumny RTG, stołu RTG, stojaka, generatora, lampy RTG;

• Skaner do diagnostyki obrazowej CR 25.0 firmy Agfa, typ 5156/100, ser. Nr 3190, rok budowy 11.2005;

• Zestaw ucyfrowienia pośredniego do aparatu rtg Integron (osprzęt komputerowy).

Ogłoszenie wraz z Regulaminem Przetargu dostępne na stronie internetowej: http://wompszczecin.bip.eur.pl (w zakładce „Przetargi
Publiczne” znak sprawy: 1/WOMP-ZCLiP/2019/PP)