Aktualności

Świeć przykładem, nie po oczach

 

Świeć przykładem, nie po oczach” - to nazwa, hasło i drogowskaz jednocześnie dla ponad pół tysiąca uczniów szczecińskiej samochodówki.
Dziś w Zespole Szkół Samochodowych przy ulicy Klonowica w Szczecinie odbył się wyjątkowy Dzień Profilaktyki poświęcony Bezpieczeństwu młodych kierowców na drogach. „Statystyki dotyczące udziału ludzi młodych w wypadkach samochodowych są z roku na rok coraz bardziej zatrważające, dlatego tym bardziej czujemy się zobowiązani do wszelkich działań profilaktycznych, mających na celu poprawienie bezpieczeństwa na drogach” – mówi Roman Wechmann, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Szczecinie.
Projekt „Świeć przykładem – nie po oczach” realizowany jest w szkole przy ul. Klonowica od początku roku szkolnego. Zwieńczeniem, ciężkiej pracy zarówno koordynatorów jak i samych uczniów jest ten nietypowy dzień profilaktyki z udziałem wyjątkowych gości - dr n. med. Jerzego Sieńki – transplantologa i chirurga, Klaudii Podkalickiej – kierowcy rajdowego i wyścigowego, jak i ratowników medycznych i policji. „ Starałam się tak ułożyć program Dnia Otwartego aby w jak najbardziej obrazowy sposób przekazać uczniom, co może być konsekwencją niebezpiecznego zachowania na drodze, ” mówi Jolanta Augustyniak, pielęgniarka medycy szkolnej i medycyny pracy WOMP-ZCLiP, pomysłodawczyni i koordynatorka programu. Najbardziej zaangażowani w projekt uczniowie otrzymali specjalne wyróżnienia – przejażdżkę samochodem rajdowym z Klaudią Podkalicką, oraz vouchery na badania psychologiczne dla kierowców ufundowane przez WOMP-ZCLiP Największą atrakcją dla uczniów była możliwość obejrzenia zarówno samochodu rajdowego Klaudii Podkalickiej, radiowozu wypadkowy KMP w Szczecinie oraz karetki pogotowia ratunkowego, wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt do resuscytacji.

Więcej nowości w WOMP