Aktualności

Wszystkim pacjentom zależy na łatwym i szybkim dostępie do lekarzy. Jedną z częstych przyczyn kolejek do lekarza są nieodwołane wizyty.

Jeśli w porę odwołamy wizytę, z której nie możemy skorzystać, umożliwi to innym pacjentom szybsze skorzystanie z porady lekarza. Odwolanie wizyty, z ktorej nie możemy skorzystać, pozwoli lekarzowi szybciej pomóc innemu pacjentowi.

Przypominamy, że odwołać wizytę u naszych specjalistów można nie tylko osobiście czy telefonicznie ale i mailowo. Wystarczy wysłać maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jest to prosty sposób na poinformowanie przychodni WOMP-ZCLiP o tym, że w wyznaczonym terminie nie stawicie się Państwo do specjalisty, dając jednocześnie szansę innym pacjentom na skorzystanie z wolnego terminu.

Wystarczy najpóźniej na dzień przed wizytą, wysłać maila, koniecznie podając w treści swoje imię, nazwisko, rok urodzenia oraz dane wizyty, która ma być odwołana ( nazwisko lekarza i termin wizyty).

Pamiętaj! Odwołanie wizyty jest obowiązkiem ustawowym pacjenta: 
art. 20 ust. 9 „W przypadku gdy świadczeniobiorca nie może stawić się u świadczeniodawcy w terminie określonym w trybie ust. 2, 7 lub 8 lub gdy zrezygnował ze świadczenia opieki zdrowotnej, jest on obowiązany niezwłocznie powiadomić o tym świadczeniodawcę”.

Więcej nowości w WOMP