Aktualności

Badania profilaktyczne - 8 marca 2019 - Dzień Kobiet z cytologią w WOMP-ZCLiP (Przychodnia nr 2, przy ul.3-go Maja 25-27 w Szczecinie)

 

Narodowy Fundusz Zdrowia, z okazji Dnia Kobiet, przypomina o znaczeniu badania cytologicznego, które w ramach programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy może wykonać bezpłatnie każda kobieta w wieku 25-59 lat raz na trzy lata . Badanie profilaktyczne nie wymaga  skierowania czy zaproszenia. Dzięki niemu możliwe jest wykrycie najmniejszych zmian chorobowych i podjęcie skutecznego leczenia. Badanie cytologiczne  jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne. 

W dniu 8 marca Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki wspólnie z Zachodniopomorskim Oddział NFZ, zapraszają do poradni ginekologiczno – położniczej w przychodni specjalistycznej nr 2 przy ul. 3-go Maja 25-27 w Szczecinie. W godz. 10-14 będą tam wykonywane bezpłatne badanie cytologiczne (bez konieczności wcześniejszego umówienia się). Dostępne będą materiały informacyjne oraz informatory Gdzie się leczyć 2019.

Zaproszenie do udziału w akcji jest otwarte. 

Więcej nowości w WOMP