Aktualności

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie ma przyjemność zaprosić oraz zachęcić wszystkie zainteresowane osoby do udziału w OGÓLNOPOLSKICH DNIACH MEDYCYNY PRACY, które odbędą się w dniach 27-28 września 2019 roku w Hotelu Radisson Blu w Szczecinie.

Ponad 30 plakatów pracowników Katedry Grafiki Projektowej Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki pojawiło się na korytarzach przychodni Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy – Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie przy ul. Kopernika 18. – To coś zupełnie nowego – mówią pacjenci, którzy z zaciekawieniem komentują wystawę w oczekiwaniu na wizytę u specjalisty.

Jolanta Augustyniak otrzymała nominację w kategorii Pielęgniarka Roku.

Lek. med. Irena Skorinko i lek med. Justyna Badura zostaly nominowane w kategorii Lekarz Rodzinny Roku.

iglewska

W dniu 18 maja odcinek programu "Kulisy Zdrowia" w GS24 był poświęcony przyczynom bólu kręgosłupa i możliwościom rehabilitacji jakie oferuje Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie.

Na terenie Zespołu Szkół Samochodowych, wzorem lat ubiegłych, odbyły się XXVII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie. Drużynę do udziału w mistrzostwach przygotowała pielęgniarka medycyny szkolnej Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy - Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie - Pani Jolanta Augustyniak. Uczniowie zajęli I miejsce i w maju będą startować w Wojewódzkich Mistrzostwach. Jeśli uda im się stanąć na podium, w czerwcu 2019 roku czekają na nich Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Warszawie.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Szczecinie podpisał umowę, która gwarantuje placówkom wsparcie na dalsze inwestycje. Fundusze pochodzą z budżetu województwa. Porozumienie z dyrektorem WOMP-ZCLiP podpisał marszałek województwa Olgierd Geblewicz i wicemarszałek Jarosław Rzepa. Nastąpiło to w środę, 13 marca 2019 roku w Szczecinie.

Badania profilaktyczne - 8 marca 2019 - Dzień Kobiet z cytologią w WOMP-ZCLiP (Przychodnia nr 2, przy ul.3-go Maja 25-27 w Szczecinie)

Narodowy Fundusz Zdrowia, z okazji Dnia Kobiet, przypomina o znaczeniu badania cytologicznego, które w ramach programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy może wykonać bezpłatnie każda kobieta w wieku 25-59 lat raz na trzy lata . Badanie profilaktyczne nie wymaga  skierowania czy zaproszenia. Dzięki niemu możliwe jest wykrycie najmniejszych zmian chorobowych i podjęcie skutecznego leczenia. Badanie cytologiczne  jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne.

W dniu 8 marca Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki wspólnie z Zachodniopomorskim Oddział NFZ, zapraszają do poradni ginekologiczno – położniczej w przychodni specjalistycznej nr 2 przy ul. 3-go Maja 25-27 w Szczecinie. W godz. 10-14 będą tam wykonywane bezpłatne badanie cytologiczne (bez konieczności wcześniejszego umówienia się). Dostępne będą materiały informacyjne oraz informatory Gdzie się leczyć 2019.

Zaproszenie do udziału w akcji jest otwarte.

w trosce o lepszą komunikację Państwa z naszymi przychodniami, a tym samym z lekarzami POZ i specjalistami, uruchomiliśmy dodatkowe numery telefonu dla przychodni nr 2 WOMP-ZCLiP przy ul. Kopernika 18 w Szczecinie.

Oprócz obowiązujących do tej pory numerów dla rejestracji do poradni POZ i gabinetów specjalistycznych:

- 91 422 50 18
- 91 48 17 301

funkcjonują także dodatkowo numery:

- 91 43 49 200 – rejestracja do lekarza rodzinnego i specjalisty
- 91 48 17 303 – rejestracja na wizytę domową