Poradnia leczenia uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia

Witamy w Poradni Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia

Problemy alkoholowe to szerokie spektrum różnorodnych trudności i szkód spowodowanych nadużywaniem alkoholu. Doświadcza ich nie tylko sama osoba nadużywająca go, ale również członkowie rodziny – współmałżonkowie, dzieci oraz dorosłe już osoby, które w dzieciństwie wzrastały w rodzinie z problemem alkoholowym. W pojedynkę bardzo trudno jest „walczyć” ze swoim nałogiem lub piciem bliskiej osoby, szczególnie gdy trudna sytuacja ma miejsce od dłuższego czasu. Konsekwencje jakie niesie za sobą nadużywanie alkoholu przede wszystkim zagubienie, osamotnienie, poczucie bezsilności, wstyd i inne trudności dotykające różnych obszarów naszego życia. Nie musisz pozostawać sam/a z tym trudnym problemem.

WAŻNE!!! Do przyjęcia w placówce NIE JEST POTRZEBNE skierowanie.
PRZYJMUJEMY OSOBY NIEUBEZPIECZONE

Poradnia  Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Przychodni Kolejowej nr 5, przy ul. 3-go Maja 25-27 w Szczecinie, mieści się na II piętrze budynku (pokoje 311 i 340).

Rejestracja do poradni leczenia uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia – zajduje się na parterze budynku przy Al. 3 Maja 25-27 w Szczecinie. Czynna jest  codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 07:00 – 18:00.

Możliwa jest również rejestracja telefoniczna pod nr tel.  91 471 11 66, 91 471 33 66 lub 91 488 05 01

Telefon do Poradni Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia (przy ul. 3-go Maja 25-27 w Szczecinie) : 91 471 53 21 .

Telefon do Centrali WOMP-ZCLiP (przy ul. Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie) : 91 43 49 100 .

Godziny otwarcia poradni:

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
7:25-19:35 7:25-19:35 7:25-19:35 7:25-19:35 7:25-19:35

Nasz zespół:

• mgr. Małgorzata Szymak – kierownik poradni. Certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień, która od wielu lat zajmuje się psychoterapią osób uzależnionych od alkoholu, współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików. Realizowała programy dla młodzieży z doświadczeniem współuzależnienia. Jest również lektorką Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie.
  • mgr Tomasz Luchowski – pedagog, specjalista terapii uzależnień z wieloletnim doświadczeniem w pracy w obszarze problemów społecznych.
  • Lek. med. Ryszard Właszczuk– lekarz psychiatra z doświadczeniem w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu, współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików.
  • Marta Petrykowska – psycholog, doświadczony interwent, uczestnik STU, terapeutka TSR, zajmująca się pomocą w obszarze tematyki uzależnień, terapii dzieci i młodzieży oraz terapii par.
  • Katarzyna Daniszewska – psycholog, zajmująca się pomocą w obszarze tematyki uzależnień.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą skierowaną do zainteresowanych poprawą jakości swojego życia, chcących w konstruktywny sposób pomóc sobie lub/i bliskiej, nadużywającej alkoholu osobie. W odpowiedzi na potrzeby naszych pacjentów oferujemy pomoc w postaci różnorodnych programów terapeutycznych realizowanych przez cały rok lub/i cyklicznie.

Oferujemy:

• Poradnictwo w zakresie problematyki uzależnień
  • Program podstawowy terapii uzależnienia od alkoholu:
    1. etap podstawowy 23 tygodnie
    2. etap pogłębiony 16 tygodni
  • Program dla współuzależnionych:
    1. etap podstawowy 23 tygodni
    2. etap pogłębiony 16 tygodni
  • Indywidualna terapia dla osób pijących szkodliwie i ryzykownie.

PACJENCIE, NA WIZYTĘ DO LEKARZA ZABIERZ Z SOBĄ DOKUMENT ZE ZDJĘCIEM