Poradnia leczenia uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia

Witamy w Poradni Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia

Problemy alkoholowe to szerokie spektrum różnorodnych trudności i szkód spowodowanych nadużywaniem alkoholu. Doświadcza ich nie tylko sama osoba nadużywająca go, ale również członkowie rodziny – współmałżonkowie, dzieci oraz dorosłe już osoby, które w dzieciństwie wzrastały w rodzinie z problemem alkoholowym. W pojedynkę bardzo trudno jest „walczyć” ze swoim nałogiem lub piciem bliskiej osoby, szczególnie gdy trudna sytuacja ma miejsce od dłuższego czasu. Konsekwencje jakie niesie za sobą nadużywanie alkoholu przede wszystkim zagubienie, osamotnienie, poczucie bezsilności, wstyd i inne trudności dotykające różnych obszarów naszego życia. Nie musisz pozostawać sam/a z tym trudnym problemem.

WAŻNE!!! Do przyjęcia w placówce NIE JEST POTRZEBNE skierowanie.
PRZYJMUJEMY OSOBY NIEUBEZPIECZONE

Poradnia  Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienie w Przychodni Kolejowej nr 5, przy ul. 3-go Maja 25-27 w Szczecinie, mieści się na parterze budynku

Godziny otwarcia poradni:

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
7:25-19:35 7:25-19:35 7:25-19:35 7:25-19:35 7:25-19:35

Nasz zespół:

• mgr. Małgorzat Szymak – kierownik poradni. Certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień, która od wielu lat zajmuje się psychoterapią osób uzależnionych od alkoholu, współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików. Realizowała programy dla młodzieży z doświadczeniem współuzależnienia. Jest również lektorką Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie.
  • mgr. Marek Lipiński – certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Od wielu lat zajmujący się psychoterapią osób uzależnionych od alkoholu, współuzależnionych oraz Dorosłych dzieci Alkoholików jak również behawioralną terapią par, których dotyczy uzależnienie.
  • mgr Tomasz Luchowski – pedagog, specjalista terapii uzależnień z wieloletnim doświadczeniem w pracy w obszarze problemów społecznych
  • Lek. med. Ryszard Właszczuk– lekarz psychiatra z doświadczeniem w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu, współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików.
  • Marta Petrykowska -psycholog, doświadczony interwent, uczestnik STU, terapeutka TSR, zajmująca się pomocą w obszarze tematyki uzależnień, terapii dzieci i młodzieży oraz terapii par.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą skierowaną do zainteresowanych poprawą jakości swojego życia, chcących w konstruktywny sposób pomóc sobie lub/i bliskiej, nadużywającej alkoholu osobie. W odpowiedzi na potrzeby naszych pacjentów oferujemy pomoc w postaci różnorodnych programów terapeutycznych realizowanych przez cały rok lub/i cyklicznie.

Oferujemy zajęcia całoroczne:

• Poradnictwo w zakresie problematyki uzależnień
  • Program podstawowy terapii uzależnienia od alkoholu:
    1. etap podstawowy 23 tygodnie
    2. etap pogłębiony 16 tygodni
  • Program dla współuzależnionych:
    1. etap podstawowy 23 tygodni
    2. etap pogłębiony 16 tygodni
  • Dla osób nie mogących skorzystać z terapii uzależnienia oferujemy zajęcia grupowe z elementami psychoedukacji w ramach Klubu Pacjenta, nie będące odpowiednikiem podstawowego programu terapii.
  • Indywidualna terapia dla osób pijących szkodliwie i ryzykownie

Oferta cykliczna realizowana od 2010r. we współpracy z Urzędem Miasta Szczecin:

• Psychoterapia DDA
  • Podstawowy Program dla młodzieży z doświadczeniem współuzależnienia
  • Program dla pijących szkodliwie i ryzykownie
  • Warsztaty Rozwijania Umiejętności Społecznych

Ogłoszenie o corocznych zajęciach cyklicznych umieszczana jest na stronie placówki

Kwalifikowanie do grup cyklicznych odbywa się po uprzedniej konsultacji z terapeutą.

PACJENCIE, NA WIZYTĘ DO LEKARZA ZABIERZ Z SOBĄ DOKUMENT ZE ZDJĘCIEM