Poradnia okulistycza

W poradni okulistycznej spotkacie się Państwo z lekarzem specjalistą okulistyki, który po przeprowadzeniu wywiadu i badaniu lekarskim oceni stan zdrowia i wprowadzi odpowiednią terapię. W ramach poradni funkcjonuje pracownia perymetryczna, w której wykonywane są badania pola widzenia za pomocą perymetru statycznego.

Ponadto w gabinetach okulistycznych znajdują się gabinety zabiegowe (ciemnie), w których wykonywane są podstawowe badania okulistyczne: komputerowe badanie wzroku (autorefraktometria), pomiar ciśnienia śródgałkowego (tonometria), badanie dna oka.

W trakcie wizyty lekarskiej możliwy jest dobór szkieł okularowych. Lekarze wykonują również drobne zabiegi okulistyczne, np. usuniecie ciała obcego z gałki ocznej, usunięcie drobnej zmiany na powiece, epilacja rzęs i inne.

Przy poradni działa pracowniadiagnostyki okulistycznej, w której wykonywane są specjalistyczne badania oczu między innymi w kierunku rozpoznania i diagnostyki jaskry

Możliwe jest również odpłatne wykonanie badania lekarza okulisty dla osób ubiegających się o prawo jazdy lub kierowców (50 zł za konsultację z wydaniem stosownego zaświadczenia).

Zasady przyjęcia i rejestracji

Poradnia okulistyczna przy ul. Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie, mieści się na II piętrze budynku.

Godziny otwarcia poradni:

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek

Nasi specjaliści:

• lek med. Ewa Markiewicz-Zając specjalista okulistyki – gabinet nr 212
  • lek med. Rafał Jędrzejczyk specjalista okulistyki – gabinet nr 212
  • lek med. Anna Rosławska specjalista okulistyki – gabinet nr 212
  • lek med. Bożena Żółkiewicz specjalista okulistyki – gabinet nr 214
  • lek med. Bogumiła Stawarczyk specjalista okulistyki – gabinet nr 214

Rejestracja do poradni okulistycznej czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 18:00

• Osobiście w rejestracji ogólnej Przychodni na parterze budynku lub
  • Telefonicznie pod nr telefonu: 91 43 49 200