Poradnia rehabilitacji

W Poradni Rehabilitacji spotkacie się Państwo z lekarzem specjalistą rehabilitacji medycznej, który po przeprowadzeniu wywiadu, badaniu lekarskim , ocenie badań pomocniczych (zdjęcia rtg, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego , usg, ewentualnie historii choroby pobytów w szpitalach) ustali program rehabilitacji , udzieli  instruktażu postępowania w danej niesprawności , ewentualnie  udzieli porady co do zastosowania zaopatrzenia ortopedycznego. W Poradni uzyskacie Państwo  pomoc w zakresie rehabilitacji urazów i chorób ortopedycznych , neurologicznych, reumatologicznych , kardiologicznych, pulmonologicznych.

W naszej przychodni wykonywane są następujące procedury fizjoterapeutyczne:

KINEZYTERAPIA

Na salach gimnastycznych pracują wykwalifikowani fizjoterapeuci wykorzystujący różne techniki, w tym:

• metody neurofizjologiczne, PNF, metody reedukacji nerwowo-mięśniowej, kinesiology tapnig, mobilizacje, redresje,
  • ćwiczenia: czynne, czynno-bierne, bierne, równoważne, czynne w odciążeniu, czynne z oporem, izometryczne
  • ćwiczenia w odciążeniu - w tym w systemie Master- wyciągi,
  • ćwiczenia samo wspomagane, wspomagane, naukę czynności lokomocji, naukę czynności lokomocji w protezie)

Fizjoterapeuci nie tylko będą ćwiczyć z Państwem ale też nauczą jak ćwiczy samodzielnie w domu by maksymalnie przywróci sprawność .

Fizjoterapeuci prowadzący kinezyterapię :

• mgr rehabilitacji Danuta Rutecka
  • mgr rehabilitacji Alicja Suchcicka
  • mgr rehabilitacji Barbara Białous
  • mgr fizykoterapeuta Iwona Gajda
  • licencjat fizjoterapii Piotr Krajewski

Kinezyterapia  (w ramach NFZ) realizowana jest w godzinach  8:00-18:00

Płatna po uzgodnieniu z wybranym  fizjoterapeutą terapeutą

FIZYKOTERAPIA

Oferujemy Państwu bogatą bazę zabiegową, wykonując  zabiegi fizykoterapeutyczne z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu:

• elektrolecznictwo -DDM, galwanizacja, jonoforeza, TENS, prądy Traeberta, prądy Kotza, eletrostymulacja, ID, tonoliza,
  • laseroterapię
  • ultradźwięki
  • magnetoterapię, aparaty do terapii polem magnetycznym wielkiej częstotliwości
  • krioterapię,
  • światłolecznictwo,
  • wodolecznictwo
  • drenaż limfatyczny

Zabiegi fizjoterapeutyczne przygotowują do ćwiczeń , zmniejszają ból , poprawiają przewodnictwo w nerwach , zmniejszają obrzęk, przyspieszają regenerację uszkodzonych tkanek.

Fizjoterapeuci  realizujący fizykoterapię:

• Krystyna Gmińska – technik fizykoterapii
  • Małgorzata Hazubska – licencjat fizjoterapii
  • Hanna Król – technik fizykoterapii
  • Małgorzata Kudlik – licencjat fizjoterapii
  • Aneta Mackowicz – mgr , technik fizjoterapii
  • Anna Piórkowska – licencjat fizjoterapii
  • Aniela Rogozińska – technik fizykoterapii
  • Małgorzata Włoch – technik fizykoterapii
  • Joanna Zagórska – licencjat fizjoterapii

Fizykoterapia  (w ramach NFZ) realizowana jest w godzinach  8:00-18:00

Płatna po uzgodnieniu .

MASAŻ

Nasi wykwalifikowani masażyści wykonują

• masaż suchy częściowy,
  • wielu części ciała,
  • drenaż limfatyczny ręczny,

Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni,  przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Fizjoterapeuci realizujący zabiegi masażu:

• Małgorzata Klonowska – masażysta
  • Karolina Kowalewska – mgr, licencjat fizjoterapii
  • Damian Nabijacz – masażysta
  • Elżbieta Nosewicz – masażysta
  • Anna Rejent – mgr fizjoterapii
  • Grzegorz Stawarz – mgr fizjoterapii

Masaż  (w ramach NFZ) realizowana jest w godzinach  8:00-18:00 wg harmonogramu pracy masażystów

Płatna po uzgodnieniu

GIMNASTYK A  KOREKCYJNA DLA DZIECI

W naszej  Placówce  prowadzimy  gimnastykę korekcyjną, dedykowaną dzieciom w wieku od 4 do 16 lat. Zajęcia prowadzenie przez fizjoterapeutkę, mgr Annę  Rejent z  wiedzą i  wielkim talentem do nawiązywania kontaktu z dziećmi.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach (max 8 osobowych), w specjalnie zorganizowanej dla dzieci sali, ze sprzętem podnoszącym atrakcyjność zajęć .

Możliwość zapisu oraz harmonogram zajęć po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Poradnia rehabilitacji przy ul. Kopernika 18 w Szczecinie, mieści się na I i II piętrze budynku.

Godziny otwarcia poradni:

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek

Nasi specjaliści:

• Lek .med. Elżbieta Iglewska –specjalista rehabilitacji medycznej
  • Lek. med. Agnieszka Misiura-Sowa –specjalista rehabilitacji medycznej
  • Wizyty pełnopłatne w dogodnych dla Państwa godzinach po uzgodnieniu telefonicznym

Rejestracja do poradni rehabilitacji czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 – 18:00:

• Osobiście w rejestracji ogólnej Przychodni na parterze budynku lub
  • Telefonicznie pod nr telefonu: 91 489 18 09