Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia

Witamy w Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia

Problemy alkoholowe to szerokie spektrum różnorodnych trudności i szkód spowodowanych nadużywaniem alkoholu. Doświadcza ich nie tylko sama osoba nadużywająca go, ale również członkowie rodziny – współmałżonkowie, dzieci oraz dorosłe już osoby, które w dzieciństwie wzrastały w rodzinie z problemem alkoholowym. W pojedynkę bardzo trudno jest „walczyć” ze swoim nałogiem lub piciem bliskiej osoby, szczególnie gdy trudna sytuacja ma miejsce od dłuższego czasu. Konsekwencje jakie niesie za sobą nadużywanie alkoholu przede wszystkim zagubienie, osamotnienie, poczucie bezsilności, wstyd i inne trudności dotykające różnych obszarów naszego życia. Nie musisz pozostawać sam/sama z tym trudnym problemem.

WAŻNE! DO PRZYJĘCIA W PLACÓWCE NIE JEST POTRZEBNE SKIEROWANIE.
PRZYJMUJEMY RÓWNIEŻ OSOBY NIEUBEZPIECZONE

Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Przychodni WOMP – ZCLiP nr 2, przy ul. Kopernika 18 w Szczecinie, mieści się na II piętrze budynku (pokoje 219, 220, 221, 222, 214).

Możliwa jest również rejestracja telefoniczna bezpośrednio do specjalistów terapii uzależnień pod numerami telefonów od pon. do pt. w godzinach: 9.00-18.00 :

Gdybyśmy nie odbierali prosimy o sms z prośbą o ustalenie terminu konsultacji, oddzwonimy w wolnej chwili.

Godziny otwarcia poradni:

Pon Wt Śr Czw Pt
8:00-19:00 8:00-17:00 8:00-18:00 8:00-19:00 8:00-16:00

Nasz zespół:

• Sylwester Świercz – koordynator poradni – Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (cert nr SP/155/2006 z ponad 20-letnim stażem pracy z osobami uzależnionymi w podejściu integracyjnym. W swojej pracy stawia na indywidualną relację terapeutyczną wykorzystując techniki dialogu motywacyjnego, terapii behawioralno- poznawczej, psychoanalitycznej oraz terapię schematu i DBT. Superwizuję swoją pracę u dr Jolanty Łazugi-Koczurowskiej.
  • Renata Bąk – Posiadam ponad dziesięcioletnie doświadczenie  w pracy z osobami doświadczającymi wszelkiego rodzaju sytuacji kryzysowych.  Specjalizuję się w pracy z osobami uzależnionymi od alkoholu i narkotyków, W trosce o jakość swojej pracy oraz rozwój osobisty doskonalę swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach, treningach, konferencjach. Dopasowuję styl pracy do indywidualnych potrzeb i problemów Klienta. Wierzę w to, że moje doświadczenie życiowe oraz fachowa wiedza  terapeutyczna i indywidualne podejście do każdego Pacjenta, sprawiają, że proces zmiany i droga do samego siebie staje się łatwiejsza do przejścia. Towarzyszę i wspieram w fascynującym, chociaż trudnym procesie poznawania i odkrywania samego siebie.
  •  Alicja Cerk – Dyplomowany specjalista terapii  uzależnień od alkoholu i współuzależnienia, socjoterapeutka, trenerka umiejętności społecznych. Posiada wieloletnią praktykę zawodową zdobytą  w  Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie (Dział Interwencji Kryzysowej),  Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu  i Współuzależnienia, stowarzyszeniach i fundacjach. Prowadzi zajęcia profilaktyczne i psychoedukacyjne dla młodzieży oraz  poradnictwo i terapię młodzieży, dorosłych i całych rodzin.
  • Agnieszka Rynkiewicz – Jestem terapeutą uzależnień w procesie certyfikacji, surdopedagogiem, oraz terapeutą pedagogicznym. Pracuję w nurcie poznawczo – behawioralnym, w oparciu o Dialog Motywujący. Ukończyłam Szkołę Psychoterapii Uzależnień w Kamiennej Górze, oraz superwizje szkoleniowe. Ukończyłam, również Studium Dialogu Motywującego wraz z 64 godzinami superwizji grupowej. Swoje doświadczenie zdobywałam w pracy w placówkach interwencyjnych, socjalizacyjnych, oraz ośrodkach terapii uzależnień. Prowadziłam warsztaty z zakresu terapii środowiskowej, oraz z zakresu terapii uzależnień. W swojej pracy pracuję głównie na relacji terapeutycznej. Na co dzień interesuję się: psychologią, oraz śpiewem.
  • Katarzyna Daniszewska – Jestem psychologiem oraz certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (certyfikat PARPA numer 2194). Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi oraz ich bliskimi. W Poradni Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia pracuję indywidualnie z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi oraz DDA. Prowadzę terapię w nurcie integracyjnym, chętnie włączając do swojej pracy metody terapii schematów. Swoją pracę poddaję superwizji u superwizora uzależnień oraz superwizora terapii schematów.
  • lek. med. Tatsiana Nahornaya – lekarz psychiatra
  • dr n. hum. Emilia Rutkowska – superwizor poradni

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą skierowaną do zainteresowanych poprawą jakości swojego życia, chcących w konstruktywny sposób pomóc sobie lub/i bliskiej, nadużywającej alkoholu osobie.

W odpowiedzi na potrzeby naszych pacjentów oferujemy pomoc w postaci różnorodnych programów terapeutycznych realizowanych przez cały rok lub/i cyklicznie.

Oferujemy:

• Poradnictwo w zakresie problematyki uzależnień
  • Program podstawowy terapii uzależnienia od alkoholu:
    • etap podstawowy 23 tygodnie
    • etap pogłębiony 16 tygodni
  • Program dla współuzależnionych:
    • etap podstawowy 23 tygodni
    • etap pogłębiony 16 tygodni
  • Indywidualna terapia dla osób pijących szkodliwie i ryzykownie.
  • Grupa rozwoju osobistego dla kobiet

PACJENCIE, NA WIZYTĘ DO LEKARZA ZABIERZ DOKUMENT ZE ZDJĘCIEM

Data publikacji: 7 marca 2024