Szanowni Państwo!

Witamy serdecznie na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy – Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie.

Jesteśmy kompleksem kilku placówek opieki zdrowotnej zlokalizowanych w Szczecinie i Stargardzie. Świadczymy usługi medyczne zarówno w zakresie medycyny pracy, POZ, specjalistki jak i rehabilitacji i fizykoterapii. Oferujemy szeroką gamę usług związanych z leczeniem diagnostycznym, opieką ambulatoryjną i profilaktyką zdrowia. Dysponujemy własnym laboratorium i wysokiej klasy aparaturą medyczną. Ponadto prowadzimy Poradnię Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia oraz Zakłady Ortopedyczne i sklep rehabilitacyjno-ortopedyczny. Naszą kompleksową opiekę kierujemy zarówno do osób prywatnych, firm i zakładów pracy.

Jako WOMP – ZCLiP istniejemy na szczecińkim rynku niezmiennie, od prawie 20 lat. Jednak historia naszej głównej i zarazem największej przychodni w Szczecinie, przy ulicy Bolesława Śmiałego 33 sięga już końca lat 70-tych. Wtedy to powstał  Budowlano-Przemysłowy Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczecinie, w latach osiemdziesiątych przemianowany na  Wojewódzki Przemysłowy Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczecinie. Nazwa ta funkcjonowała do 1992 roku, kiedy to na podstawie zarządzenia 219/92 Wojewody Szczecińskiego zmieniono nazwę na Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. Obecną nazwę wprowadzono w kwietniu 2002 roku.

W tym czasie wiele się zmieniło, i my się zmieniliśmy – udzielamy ponad 350.000 tysięcy porad rocznie, mamy 50 tysięcy zadeklarowanych pacjentów i blisko pięciuset pracowników i współpracowników. W ostatnich latach wykonaliśmy wiele remontów a wszystko po to aby zapewnić Państwu jak najbardziej komfortowe warunki leczenia.

Naszą dewizą jest dbałość o każdego pacjenta – zawsze i wszędzie.

Data publikacji: 20 maja 2024

Miesiąc zdrowia rodziny- profilaktyka na pierwszym planie

Data publikacji: 16 maja 2024

Coraz więcej pacjentów w poradni urologicznej