Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Historia

Szanowni Państwo!

Witamy serdecznie na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy – Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie.

Jesteśmy kompleksem kilku placówek opieki zdrowotnej zlokalizowanych w Szczecinie i Stargardzie. Świadczymy usługi medyczne zarówno w zakresie medycyny pracy, POZ, specjalistki jak i rehabilitacji i fizykoterapii. Oferujemy szeroką gamę usług związanych z leczeniem diagnostycznym, opieką ambulatoryjną i profilaktyką zdrowia. Dysponujemy własnym laboratorium i wysokiej klasy aparaturą medyczną. Ponadto prowadzimy Poradnię Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia oraz Zakłady Ortopedyczne i sklep rehabilitacyjno-ortopedyczny. Naszą kompleksową opiekę kierujemy zarówno do osób prywatnych, firm i zakładów pracy.

Jako WOMP – ZCLiP istniejemy na szczecińkim rynku niezmiennie, od prawie 20 lat. Jednak historia naszej głównej i zarazem największej przychodni w Szczecinie, przy ulicy Bolesława Śmiałego 33 sięga już końca lat 70-tych. Wtedy to powstał  Budowlano-Przemysłowy Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczecinie, w latach osiemdziesiątych przemianowany na  Wojewódzki Przemysłowy Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczecinie. Nazwa ta funkcjonowała do 1992 roku, kiedy to na podstawie zarządzenia 219/92 Wojewody Szczecińskiego zmieniono nazwę na Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. Obecną nazwę wprowadzono w kwietniu 2002 roku.

W tym czasie wiele się zmieniło, i my się zmieniliśmy – udzielamy ponad 350.000 tysięcy porad rocznie, mamy 50 tysięcy zadeklarowanych pacjentów i blisko pięciuset pracowników i współpracowników. W ostatnich latach wykonaliśmy wiele remontów a wszystko po to aby zapewnić Państwu jak najbardziej komfortowe warunki leczenia.

Naszą dewizą jest dbałość o każdego pacjenta – zawsze i wszędzie.

Więcej aktualności

Data publikacji: 18 stycznia 2021

Infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19

Więcej informacji

Data publikacji: 7 stycznia 2021

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19

Więcej informacji

Data publikacji: 6 stycznia 2021

Szczepienia przeciw grypie – pytania i odpowiedzi

Więcej informacji

Szanowni Pacjenci,

Informujemy, że jest możliwość internetowej rejestracji na TELEPORADY do lekarza POZ (lekarz pierwszego kontaktu). Elektroniczna rejestracja zwiększy możliwości kontaktu z naszą przychodnią.
Dodatkowo już od 18.01.2021 udostępnimy nową możliwość w naszej Rejestracji Internetowej. Będzie można złożyć zapotrzebowanie do swojego lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej na eReceptę na leki przyjmowane na stałe.
Rejestracji można dokonać na stronie rejestracja.womp.szczecin.pl

Numery OGÓLNEJ REJESTRACJI TELEFONICZNEJ WOMP-ZCLiP:

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 1 przy ul.Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie: +48 91 43 49 200 (7.00 - 18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane bezpośrednio u lekarza rodzinnego.

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 2 przy ul.Kopernika 18 w Szczecinie:
  • +48 91 422 50 18 (7.30 - 18.00)
  • +48 91 481 73 01 (7.30-18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane pod nr tel.: +48 91 48 17 303.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną informujemy, że kontakt telefoniczny z przychodniami WOMP-ZCLiP w Szczecinie i Stargardzie może być czasowo utrudniony. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.  Ponadto zwracamy się z prośbą o nie przedłużanie rozmów telefonicznych z pracownikami rejestracji, ponieważ wydłuża to czas oczekiwania na połączenie pozostałym dzwoniącym osobom.