Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Wskazówki przed badaniami

Drodzy pacjenci,

chcąc wyjść Państwu naprzeciw i mając na uwadze Państwa czas, proponujemy aby zapoznali się Państwo z zamieszczonymi poniżej wskazówkami, dotyczącymi przygotowania, do niektórych badań wykonywanych w przychodniach Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy – Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia i Profilaktyki.

Mamy nadzieje że dzięki tym wskazówkom uda się uniknąć stresujących dla Państwa sytuacji oraz zapobiec nieprawidłowościom i przekłamaniom wyników.

Jak przygotować się do następujących badań:

Badania USG i RTG

Na 2-3 dni przed badaniem USG należy zacząć zażywać Espumisan lub Esputicon 3 razy dziennie po 2 kapsułki. Oba te leki mają takie samo działanie i można je bez recepty nabyć w każdej aptece.

Badanie krwi

Badanie krwi wykonywane jest w laboratorium diagnostycznym  WOMP – ZCLiP

Badanie powinno być wykonane na czczo, 8-10 godzin po ostatnim posiłku, w warunkach normalnej diety (wyjątkiem są badania specjalistyczne, wymagające określonych warunków dietetycznych) w godzinach 7.00-11.00 .Wymagania te nie dotyczą stanów nagłych.

Badanie moczu

Próbkę moczu najlepiej pobrać rano. Przed pobraniem należy starannie umyć okolice narządów płciowych. Porcję moczu należy pobrać z tzw. środkowego strumienia ( ok. 10 ml moczu do plastikowego pojemnika – pojemnik podpisany ; imię nazwisko, data zbiórki).

Gastroskopia

Na badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego (gastroskopia) należy zgłosić się na czczo, tzn. w dniu wykonania badania nie należy przyjmować żadnych pokarmów i płynów.

Więcej aktualności

Data publikacji: 20 stycznia 2021

Rehabilitacja w nowoczesnych warunkach

Więcej informacji

Data publikacji: 18 stycznia 2021

Infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19

Więcej informacji

Data publikacji: 7 stycznia 2021

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19

Więcej informacji

Szanowni Pacjenci,

Informujemy, że jest możliwość internetowej rejestracji na TELEPORADY do lekarza POZ (lekarz pierwszego kontaktu). Elektroniczna rejestracja zwiększy możliwości kontaktu z naszą przychodnią.
Dodatkowo już od 18.01.2021 udostępnimy nową możliwość w naszej Rejestracji Internetowej. Będzie można złożyć zapotrzebowanie do swojego lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej na eReceptę na leki przyjmowane na stałe.
Rejestracji można dokonać na stronie rejestracja.womp.szczecin.pl

Numery OGÓLNEJ REJESTRACJI TELEFONICZNEJ WOMP-ZCLiP:

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 1 przy ul.Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie: +48 91 43 49 200 (7.00 - 18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane bezpośrednio u lekarza rodzinnego.

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 2 przy ul.Kopernika 18 w Szczecinie:
  • +48 91 422 50 18 (7.30 - 18.00)
  • +48 91 481 73 01 (7.30-18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane pod nr tel.: +48 91 48 17 303.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną informujemy, że kontakt telefoniczny z przychodniami WOMP-ZCLiP w Szczecinie i Stargardzie może być czasowo utrudniony. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.  Ponadto zwracamy się z prośbą o nie przedłużanie rozmów telefonicznych z pracownikami rejestracji, ponieważ wydłuża to czas oczekiwania na połączenie pozostałym dzwoniącym osobom.