Data publikacji: 29 czerwca 2016

Jedyny taki sprzęt w Szczecinie

Jedyny taki sprzęt w Szczecinie, województwie Zachodniopomorskim i w północno-zachodniej części naszego kraju.

Palestezjometr służy do nieinwazyjnego badania progów czucia wibracji, działających na palce dłoni człowieka. Badania przy pomocy palestezjometru służą do monitoringu zaburzeń czucia drgań w okresie zatrudnienia pracownika narażonego na wibracje przenoszone na kończyny górne, począwszy od badań wstępnych, poprzez okresowe, aż po badania końcowe. Pracownicy narażeni to osoby pracujące z piłami motorowymi (pilarze), młotami pneumatycznymi czy wielu innych pracujących ze sprzętem wytwarzającym wibracje.

Wyniki tych badań niezbędne są także w orzecznictwie chorób zawodowych związanych z uszkodzeniem zmysłu czucia dotyku np. w chorobie wibracyjnej.

Zapraszamy.

Data publikacji: 8 lutego 2024

WOMP-ZCLiP zatrudni lekarzy POZ oraz lekarzy różnych specjalizacji / w trakcie specjalizacji

Data publikacji: 8 lutego 2024