Poradnia Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia od alkoholu

Witamy w Poradni Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia

Problemy alkoholowe to szerokie spektrum różnorodnych trudności i szkód spowodowanych nadużywaniem alkoholu. Doświadcza ich nie tylko sama osoba nadużywająca go, ale również członkowie rodziny – współmałżonkowie, dzieci oraz dorosłe już osoby, które w dzieciństwie wzrastały w rodzinie z problemem alkoholowym. W pojedynkę bardzo trudno jest „walczyć” ze swoim nałogiem lub piciem bliskiej osoby, szczególnie gdy trudna sytuacja ma miejsce od dłuższego czasu. Konsekwencje jakie niesie za sobą nadużywanie alkoholu przede wszystkim zagubienie, osamotnienie, poczucie bezsilności, wstyd i inne trudności dotykające różnych obszarów naszego życia. Nie musisz pozostawać sam/sama z tym trudnym problemem.

WAŻNE! DO PRZYJĘCIA W PLACÓWCE NIE JEST POTRZEBNE SKIEROWANIE.
PRZYJMUJEMY OSOBY NIEUBEZPIECZONE

Poradnia Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Przychodni WOMP – ZCLiP nr 3, przy ul. 3-go Maja 25-27 w Szczecinie, mieści się na parterze budynku (pokoje 122 i 112).

Rejestracja do poradni leczenia uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia – znajduje się na parterze budynku przy Al. 3 Maja 25-27 w Szczecinie. Czynna jest  codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 – 15:00.

Możliwa jest również rejestracja telefoniczna pod numerami telefonów:

Telefon do Poradni Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia (przy ul. 3-go Maja 25-27 w Szczecinie):

Telefon do Centrali WOMP – ZCLiP (przy ul. Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie):

Godziny otwarcia poradni:

Pon Wt Śr Czw Pt
7:30-18:00 8:00-19:30 8:00-19:30 7:30-18:00 9:00-12:00

Nasz zespół:

• mgr Sylwester Świercz kierownik poradni – certyfikowany specjalista terapii uzależnień z prawie 20-letnim stażem pracy z osobami uzależnionymi.
  • lek. med. Ryszard Właszczuk – lekarz psychiatra z doświadczeniem w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu, współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików.
  • Marta Petrykowska – psycholog, doświadczony interwent, uczestnik STU, terapeutka TSR, zajmująca się pomocą w obszarze tematyki uzależnień, terapii dzieci i młodzieży oraz terapii par.
  • mgr Renata Bąk – certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień z 10 letnim doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych.
  • mgr Alicja Cerk – certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą skierowaną do zainteresowanych poprawą jakości swojego życia, chcących w konstruktywny sposób pomóc sobie lub/i bliskiej, nadużywającej alkoholu osobie.

W odpowiedzi na potrzeby naszych pacjentów oferujemy pomoc w postaci różnorodnych programów terapeutycznych realizowanych przez cały rok lub/i cyklicznie.

Oferujemy:

• Poradnictwo w zakresie problematyki uzależnień
  • Program podstawowy terapii uzależnienia od alkoholu:
    • etap podstawowy 23 tygodnie
    • etap pogłębiony 16 tygodni
  • Program dla współuzależnionych:
    • etap podstawowy 23 tygodni
    • etap pogłębiony 16 tygodni
  • Indywidualna terapia dla osób pijących szkodliwie i ryzykownie.

PACJENCIE, NA WIZYTĘ DO LEKARZA ZABIERZ DOKUMENT ZE ZDJĘCIEM

Data publikacji: 20 października 2020

Ruszamy z gimnastyką korekcyjną dla dzieci

Data publikacji: 19 października 2020

Zmiana numerów OGÓLNEJ REJESTRACJI TELEFONICZNEJ WOMP-ZCLIP

Data publikacji: 21 września 2020

Szczepienia na grypę 65+ Aktualizacja: Zgłoszenia do programu szczepień zostały zakończone.