Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia

Witamy w Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia

Problemy alkoholowe to szerokie spektrum różnorodnych trudności i szkód spowodowanych nadużywaniem alkoholu. Doświadcza ich nie tylko sama osoba nadużywająca go, ale również członkowie rodziny – współmałżonkowie, dzieci oraz dorosłe już osoby, które w dzieciństwie wzrastały w rodzinie z problemem alkoholowym. W pojedynkę bardzo trudno jest „walczyć” ze swoim nałogiem lub piciem bliskiej osoby, szczególnie gdy trudna sytuacja ma miejsce od dłuższego czasu. Konsekwencje jakie niesie za sobą nadużywanie alkoholu przede wszystkim zagubienie, osamotnienie, poczucie bezsilności, wstyd i inne trudności dotykające różnych obszarów naszego życia. Nie musisz pozostawać sam/sama z tym trudnym problemem.

WAŻNE! DO PRZYJĘCIA W PLACÓWCE NIE JEST POTRZEBNE SKIEROWANIE.
PRZYJMUJEMY RÓWNIEŻ OSOBY NIEUBEZPIECZONE

Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Przychodni WOMP – ZCLiP nr 2, przy ul. Kopernika 18 w Szczecinie, mieści się na II piętrze budynku (pokoje 219, 220, 221, 222, 214).

Rejestracja do Poradni Terapii Uzależnienia od alkoholu i Współuzależnienia – znajduje się na parterze budynku przy ul.Kopernika 18 w Szczecinie. Czynna jest  codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:30 – 18:00.

Możliwa jest również rejestracja telefoniczna bezpośrednio do specjalistów terapii uzależnień pod numerami telefonów od pon. do pt. w godzinach: 9.00-18.00 :

Telefon do Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia (przy ul. Kopernika 18 w Szczecinie):

Telefon do Centrali WOMP – ZCLiP (przy ul. Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie):

Godziny otwarcia poradni:

Pon Wt Śr Czw Pt
7:30-18:00 8:00-19:30 8:00-19:30 7:30-18:00 9:00-12:00

Nasz zespół:

 • mgr Sylwester Świercz kierownik poradni – certyfikowany specjalista terapii uzależnień z prawie 20-letnim stażem pracy z osobami uzależnionymi.
 • lek. med. Ryszard Właszczuk – lekarz psychiatra z doświadczeniem w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu, współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików.
 • Marta Petrykowska – psycholog, doświadczony interwent, uczestnik STU, terapeutka TSR, zajmująca się pomocą w obszarze tematyki uzależnień, terapii dzieci i młodzieży oraz terapii par.
 • mgr Renata Bąk – certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień z 10 letnim doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych.
 • mgr Alicja Cerk – certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą skierowaną do zainteresowanych poprawą jakości swojego życia, chcących w konstruktywny sposób pomóc sobie lub/i bliskiej, nadużywającej alkoholu osobie.

W odpowiedzi na potrzeby naszych pacjentów oferujemy pomoc w postaci różnorodnych programów terapeutycznych realizowanych przez cały rok lub/i cyklicznie.

Oferujemy:

 • Poradnictwo w zakresie problematyki uzależnień
 • Program podstawowy terapii uzależnienia od alkoholu:
  • etap podstawowy 23 tygodnie
  • etap pogłębiony 16 tygodni
 • Program dla współuzależnionych:
  • etap podstawowy 23 tygodni
  • etap pogłębiony 16 tygodni
 • Indywidualna terapia dla osób pijących szkodliwie i ryzykownie.

PACJENCIE, NA WIZYTĘ DO LEKARZA ZABIERZ DOKUMENT ZE ZDJĘCIEM

Więcej aktualności

Data publikacji: 7 stycznia 2021

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19

Więcej informacji

Data publikacji: 7 stycznia 2021

Kondolencje dla Pani Bożeny Bakiery

Więcej informacji

Data publikacji: 23 grudnia 2020

Odpłatne szczepienia przeciw grypie

Więcej informacji

Szanowni Pacjenci,

Informujemy, że jest możliwość internetowej rejestracji na TELEPORADY do lekarza POZ (lekarz pierwszego kontaktu). Elektroniczna rejestracja zwiększy możliwości kontaktu z naszą przychodnią.
Dodatkowo już od 18.01.2021 udostępnimy nową możliwość w naszej Rejestracji Internetowej. Będzie można złożyć zapotrzebowanie do swojego lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej na eReceptę na leki przyjmowane na stałe.
Rejestracji można dokonać na stronie rejestracja.womp.szczecin.pl

Numery OGÓLNEJ REJESTRACJI TELEFONICZNEJ WOMP-ZCLiP:

 • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 1 przy ul.Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie: +48 91 43 49 200 (7.00 - 18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane bezpośrednio u lekarza rodzinnego.

 • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 2 przy ul.Kopernika 18 w Szczecinie:
 • +48 91 422 50 18 (7.30 - 18.00)
 • +48 91 481 73 01 (7.30-18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane pod nr tel.: +48 91 48 17 303.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną informujemy, że kontakt telefoniczny z przychodniami WOMP-ZCLiP w Szczecinie i Stargardzie może być czasowo utrudniony. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.  Ponadto zwracamy się z prośbą o nie przedłużanie rozmów telefonicznych z pracownikami rejestracji, ponieważ wydłuża to czas oczekiwania na połączenie pozostałym dzwoniącym osobom.