Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Data publikacji: 10 kwietnia 2015

Profilaktyka kluczem do większego bezpieczeństwa na drogach

Ponad pół tysiąca uczniów szczecińskiej samochodówki wysłuchało dziś prelekcji dr Katarzyny Seredyńskiej – lekarza medycyny pracy, i mgr Małgorzaty Woronko – psychologa transportu a wszystko w ramach projektu „Świeć przykładem, nie po oczach” realizowanym w Zespole Szkół Samochodowych.

„16 osób zginęło, 246 zostało rannych w niemal 200 wypadkach – oto bilans tylko ostatnich trzech świątecznych dni na polskich drogach. Bilans tragicznym owszem, tragiczniejsze jest jednak to, że bardzo często sprawcami i nierzadko ofiarami tych wypadków są ludzie młodzi oraz dzieci.”

Świadomi skali problemu staramy naszym uczniom wpajać zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym” mówi Jolanta Augustyniak, pielęgniarka medycyny szkolnej i medycyny pracy, koordynatorka projektu.

Zdaniem nauczycieli szczecińskiej samochodówki uczniowie, zwłaszcza ci kształcący się w zawodach mechanika czy elektromechanika, winni być wyczuleni na zagrożenia wynikające z racji wykonywanego zawodu ale co ważniejsze winni być bardziej odpowiedzialnymi kierowcami.

W czwartek, 9 kwietnia w dniu profilaktyki uczniowie wysłuchali wykładów między innymi pracowników WOMP – ZCLiP, lekarza medycyny pracy, dr Katarzyny Seredyńskiej o zagrożeniach na stanowisku pracy mechanika samochodowego, psychologa transportu mgr. Małgorzaty Woronko o sprawności psychofizycznej kierowców jak i przedstawiciela wydziału ruchu drogowego KMP w Szczecinie o konsekwencjach prawnych wynikających z niebezpiecznej jazdy.

Odbyło się również wręczenie nagród w konkursie za najlepsze graffiti i piosenkę propagującą profilaktykę.

Więcej aktualności

Data publikacji: 7 marca 2023

Pielęgniarka środowiskowo-rodzinna Szczecin

Więcej informacji

Data publikacji: 7 marca 2023

Pielęgniarka środowiskowo-rodzinna Stargard

Więcej informacji

Data publikacji: 15 lutego 2023

Kondolencje dla Pana dr n. med. Janusza Kołeckiego z powodu śmierci Ojca

Więcej informacji