Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Data publikacji: 10 kwietnia 2015

Profilaktyka kluczem do większego bezpieczeństwa na drogach

Ponad pół tysiąca uczniów szczecińskiej samochodówki wysłuchało dziś prelekcji dr Katarzyny Seredyńskiej – lekarza medycyny pracy, i mgr Małgorzaty Woronko – psychologa transportu a wszystko w ramach projektu „Świeć przykładem, nie po oczach” realizowanym w Zespole Szkół Samochodowych.

„16 osób zginęło, 246 zostało rannych w niemal 200 wypadkach – oto bilans tylko ostatnich trzech świątecznych dni na polskich drogach. Bilans tragicznym owszem, tragiczniejsze jest jednak to, że bardzo często sprawcami i nierzadko ofiarami tych wypadków są ludzie młodzi oraz dzieci.”

Świadomi skali problemu staramy naszym uczniom wpajać zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym” mówi Jolanta Augustyniak, pielęgniarka medycyny szkolnej i medycyny pracy, koordynatorka projektu.

Zdaniem nauczycieli szczecińskiej samochodówki uczniowie, zwłaszcza ci kształcący się w zawodach mechanika czy elektromechanika, winni być wyczuleni na zagrożenia wynikające z racji wykonywanego zawodu ale co ważniejsze winni być bardziej odpowiedzialnymi kierowcami.

W czwartek, 9 kwietnia w dniu profilaktyki uczniowie wysłuchali wykładów między innymi pracowników WOMP – ZCLiP, lekarza medycyny pracy, dr Katarzyny Seredyńskiej o zagrożeniach na stanowisku pracy mechanika samochodowego, psychologa transportu mgr. Małgorzaty Woronko o sprawności psychofizycznej kierowców jak i przedstawiciela wydziału ruchu drogowego KMP w Szczecinie o konsekwencjach prawnych wynikających z niebezpiecznej jazdy.

Odbyło się również wręczenie nagród w konkursie za najlepsze graffiti i piosenkę propagującą profilaktykę.

Więcej aktualności

Data publikacji: 18 stycznia 2021

Infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19

Więcej informacji

Data publikacji: 7 stycznia 2021

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19

Więcej informacji

Data publikacji: 6 stycznia 2021

Szczepienia przeciw grypie – pytania i odpowiedzi

Więcej informacji

Szanowni Pacjenci,

Informujemy, że jest możliwość internetowej rejestracji na TELEPORADY do lekarza POZ (lekarz pierwszego kontaktu). Elektroniczna rejestracja zwiększy możliwości kontaktu z naszą przychodnią.
Dodatkowo już od 18.01.2021 udostępnimy nową możliwość w naszej Rejestracji Internetowej. Będzie można złożyć zapotrzebowanie do swojego lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej na eReceptę na leki przyjmowane na stałe.
Rejestracji można dokonać na stronie rejestracja.womp.szczecin.pl

Numery OGÓLNEJ REJESTRACJI TELEFONICZNEJ WOMP-ZCLiP:

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 1 przy ul.Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie: +48 91 43 49 200 (7.00 - 18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane bezpośrednio u lekarza rodzinnego.

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 2 przy ul.Kopernika 18 w Szczecinie:
  • +48 91 422 50 18 (7.30 - 18.00)
  • +48 91 481 73 01 (7.30-18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane pod nr tel.: +48 91 48 17 303.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną informujemy, że kontakt telefoniczny z przychodniami WOMP-ZCLiP w Szczecinie i Stargardzie może być czasowo utrudniony. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.  Ponadto zwracamy się z prośbą o nie przedłużanie rozmów telefonicznych z pracownikami rejestracji, ponieważ wydłuża to czas oczekiwania na połączenie pozostałym dzwoniącym osobom.