Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Data publikacji: 5 marca 2015

Warto zgubić kilka kilogramów nadwagi i zawrócić z drogi do otyłości…

W czwartek 5 marca, przychodnia Rehabilitacji Leczniczej i Zawodowej WOMP – ZCLiP organizuje DZIEŃ OTWARTY, w nowo powstałym Centrum Kontroli Wagi dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z aktywnego treningu pod okiem fachowców.

Wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów, nadzór lekarza-specjalisty rehabilitacji, dopasowany do rodzaju wysiłku sprzęt, wspomaganie treningu poprzez zabiegi fizjoterapeutyczne – to tylko nieliczne atuty Centrum.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że każdy dodatkowy kilogram to podwójne obciążenie naszych nóg i stawów, nieprawidłowe ustawienie i obciążenie kręgosłupa, zwłaszcza odcinka lędźwiowo-krzyżowego, nieprawidłowe działanie narządów wewnętrznych – takich jak trzustka, wątroba czy serce. Poprzez nadmierną ilość tłuszczu nieodpowiednio pracują nasze płuca. „Ciasno” jest narządom wewnętrznym, ulega zaburzeniu gospodarka hormonalna, a wszystko to oczywiście wpływa nie tylko na nasz wygląd ale co ważniejsze nasze samopoczucie – mówi dr Elżbieta Iglewska, specjalistka rehabilitacji medycznej i kierownik przychodni i dodaje: W przychodni rehabilitacji leczniczej i zawodowej WOMP – ZCLiP na co dzień spotykamy pacjentów, których rehabilitacja jest właśnie efektem otyłości.

Dlaczego Centrum powstało właśnie w poradni rehabilitacyjnej? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – niestety zbyt często trafiają do nas pacjenci z przeciążonymi stawami i mięśniami, pacjenci, którzy trenowali zbyt intensywnie – bez uwzględnienia swojego stanu zdrowia i możliwości fizycznych. A skutkiem źle dobranych ćwiczeń może być pogłębienie istniejącej wady i nasilenie dolegliwości bólowych. Po licznych apelach naszych pacjentów zdecydowaliśmy, wyjść potrzebom i trendom naprzeciw.

Aby zachęcić Panie i Panów do aktywnego treningu, przygotowującego nas na nadejście wiosny, w dniu 5 marca ( czwartek) zapraszamy na Dzień Otwarty w Centrum Kontroli Wagi, w przychodni rehabilitacji WOMP – ZCLiP przy Kopernika 18, w godzinach od 16.00 do 19.00.

W tym dniu chcemy pokazać wszystkim chętnym jak zmodernizowaliśmy i dostosowaliśmy do potrzeb treningu nasze pomieszczenia.

Do dyspozycji wszystkich chętnych będą sale do ćwiczeń, w tym jedna  ze sprzętem – wyposażona w bieżnię z kontrolą obciążenia, rotorami z  elastycznym doborem rodzaju treningu, druga wyposażona w maty, poduszki sensomotoryczne, Flexi-Bary, piłeczki, ciężarki, taśmy Thera-Band, lustra. Otwieramy również część, w której odbywać się będą zabiegi fizjoterapeutyczne – mechaniczne drenaże limfatyczne, ultradźwięki , laseroterapia.

Chętni pacjenci będą mogli uczestniczyć w prelekcjach na temat „Co jest ważne w kontroli własnej wagi” o godzinie 17.00 i 17.30, które poprowadzi lek. med. Elżbieta Iglewska, specjalistka  rehabilitacji medycznej.

Każdemu kto wyrazi taką wolę wyznaczymy BMI (body mass index).

Proponujemy spędzenie popołudnia w miłej atmosferze wśród fachowców – lekarza  specjalisty  rehabilitacji , magistrów  rehabilitacji oraz fizjoterapeuty,  gotowych odpowiedzieć na każde dotyczące powrotu do formy pytanie.

Więcej aktualności

Data publikacji: 20 maja 2024

Miesiąc zdrowia rodziny- profilaktyka na pierwszym planie

Więcej informacji

Data publikacji: 16 maja 2024

Coraz więcej pacjentów w poradni urologicznej

Więcej informacji

Data publikacji: 9 maja 2024

9 maja: Dzień Okulistyki – pełna diagnostyka okulistyczna w jednym miejscu

Więcej informacji