Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Data publikacji: 5 marca 2015

Warto zgubić kilka kilogramów nadwagi i zawrócić z drogi do otyłości…

W czwartek 5 marca, przychodnia Rehabilitacji Leczniczej i Zawodowej WOMP – ZCLiP organizuje DZIEŃ OTWARTY, w nowo powstałym Centrum Kontroli Wagi dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z aktywnego treningu pod okiem fachowców.

Wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów, nadzór lekarza-specjalisty rehabilitacji, dopasowany do rodzaju wysiłku sprzęt, wspomaganie treningu poprzez zabiegi fizjoterapeutyczne – to tylko nieliczne atuty Centrum.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że każdy dodatkowy kilogram to podwójne obciążenie naszych nóg i stawów, nieprawidłowe ustawienie i obciążenie kręgosłupa, zwłaszcza odcinka lędźwiowo-krzyżowego, nieprawidłowe działanie narządów wewnętrznych – takich jak trzustka, wątroba czy serce. Poprzez nadmierną ilość tłuszczu nieodpowiednio pracują nasze płuca. „Ciasno” jest narządom wewnętrznym, ulega zaburzeniu gospodarka hormonalna, a wszystko to oczywiście wpływa nie tylko na nasz wygląd ale co ważniejsze nasze samopoczucie – mówi dr Elżbieta Iglewska, specjalistka rehabilitacji medycznej i kierownik przychodni i dodaje: W przychodni rehabilitacji leczniczej i zawodowej WOMP – ZCLiP na co dzień spotykamy pacjentów, których rehabilitacja jest właśnie efektem otyłości.

Dlaczego Centrum powstało właśnie w poradni rehabilitacyjnej? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – niestety zbyt często trafiają do nas pacjenci z przeciążonymi stawami i mięśniami, pacjenci, którzy trenowali zbyt intensywnie – bez uwzględnienia swojego stanu zdrowia i możliwości fizycznych. A skutkiem źle dobranych ćwiczeń może być pogłębienie istniejącej wady i nasilenie dolegliwości bólowych. Po licznych apelach naszych pacjentów zdecydowaliśmy, wyjść potrzebom i trendom naprzeciw.

Aby zachęcić Panie i Panów do aktywnego treningu, przygotowującego nas na nadejście wiosny, w dniu 5 marca ( czwartek) zapraszamy na Dzień Otwarty w Centrum Kontroli Wagi, w przychodni rehabilitacji WOMP – ZCLiP przy Kopernika 18, w godzinach od 16.00 do 19.00.

W tym dniu chcemy pokazać wszystkim chętnym jak zmodernizowaliśmy i dostosowaliśmy do potrzeb treningu nasze pomieszczenia.

Do dyspozycji wszystkich chętnych będą sale do ćwiczeń, w tym jedna  ze sprzętem – wyposażona w bieżnię z kontrolą obciążenia, rotorami z  elastycznym doborem rodzaju treningu, druga wyposażona w maty, poduszki sensomotoryczne, Flexi-Bary, piłeczki, ciężarki, taśmy Thera-Band, lustra. Otwieramy również część, w której odbywać się będą zabiegi fizjoterapeutyczne – mechaniczne drenaże limfatyczne, ultradźwięki , laseroterapia.

Chętni pacjenci będą mogli uczestniczyć w prelekcjach na temat „Co jest ważne w kontroli własnej wagi” o godzinie 17.00 i 17.30, które poprowadzi lek. med. Elżbieta Iglewska, specjalistka  rehabilitacji medycznej.

Każdemu kto wyrazi taką wolę wyznaczymy BMI (body mass index).

Proponujemy spędzenie popołudnia w miłej atmosferze wśród fachowców – lekarza  specjalisty  rehabilitacji , magistrów  rehabilitacji oraz fizjoterapeuty,  gotowych odpowiedzieć na każde dotyczące powrotu do formy pytanie.

Więcej aktualności

Data publikacji: 20 stycznia 2021

Rehabilitacja w nowoczesnych warunkach

Więcej informacji

Data publikacji: 18 stycznia 2021

Infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19

Więcej informacji

Data publikacji: 7 stycznia 2021

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19

Więcej informacji

Szanowni Pacjenci,

Informujemy, że jest możliwość internetowej rejestracji na TELEPORADY do lekarza POZ (lekarz pierwszego kontaktu). Elektroniczna rejestracja zwiększy możliwości kontaktu z naszą przychodnią.
Dodatkowo już od 18.01.2021 udostępnimy nową możliwość w naszej Rejestracji Internetowej. Będzie można złożyć zapotrzebowanie do swojego lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej na eReceptę na leki przyjmowane na stałe.
Rejestracji można dokonać na stronie rejestracja.womp.szczecin.pl

Numery OGÓLNEJ REJESTRACJI TELEFONICZNEJ WOMP-ZCLiP:

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 1 przy ul.Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie: +48 91 43 49 200 (7.00 - 18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane bezpośrednio u lekarza rodzinnego.

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 2 przy ul.Kopernika 18 w Szczecinie:
  • +48 91 422 50 18 (7.30 - 18.00)
  • +48 91 481 73 01 (7.30-18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane pod nr tel.: +48 91 48 17 303.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną informujemy, że kontakt telefoniczny z przychodniami WOMP-ZCLiP w Szczecinie i Stargardzie może być czasowo utrudniony. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.  Ponadto zwracamy się z prośbą o nie przedłużanie rozmów telefonicznych z pracownikami rejestracji, ponieważ wydłuża to czas oczekiwania na połączenie pozostałym dzwoniącym osobom.