Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Data publikacji: 1 lipca 2024

Chłodniej w szczecińskich WOMP-ach

Szczecin, 01.07.2024 r.

Chłodniej w szczecińskich WOMP-ach

 

Zakończył się montaż systemu chłodzenia gabinetów w przychodni Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy przy ul. Kopernika 18 w Szczecinie. Dzięki tej inwestycji podczas letnich upałów będzie tu chłodniej, a to z pewnością wpłynie na poprawę komfortu pacjentów. Teraz czas na modernizację przychodni przy ul. Bolesława Śmiałego 33.

 

Nowy system chłodzenia w przychodni przy ul. Kopernika oparty jest na instalacji wody lodowej, dzięki czemu zapewnia bardzo efektywne chłodzenie.  Dwa agregaty wody lodowej zasilają wschodnie skrzydło przychodni, obejmując 80 gabinetów lekarskich. Zastosowanie wody lodowej jako nośnika ciepła nie tylko zmniejsza emisję gazów cieplarnianych, ale również zapewnia optymalne warunki w pomieszczeniach.

 

– Te zmiany z pewnością wpłyną na poprawę komfortu zarówno pacjentów, jak
i pracowników
– mówi Małgorzata Sysło-Przedpełska, p.o. dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Szczecinie.Cieszy nas, że udało się znaleźć system, który jest bardziej ekologiczny i energooszczędny w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań.

 

Drugim etapem, który właśnie się rozpoczął, jest montaż klimatyzacji w Przychodni nr 1 przy ul. Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie. Modernizacja obejmie wszystkie gabinety
i ciągi komunikacyjne na trzecim i czwartym piętrze. Inwestycja otrzymała dofinansowanie
z Urzędu Marszałkowskiego WZP w wysokości 350 tys. zł.

 

– Zmiany infrastrukturalne w naszych placówkach medycznych to już niemal codzienność. Każdego roku inwestujemy środki własnego budżetu czy też fundusze europejskie, by poprawiać warunki pobytu pacjentów w naszych jednostkach. WOMP to ważna placówka, gdyż zapewnia dostęp do wielu lekarzy specjalistów, którzy codziennie czuwają nad zdrowiem naszych mieszkańców, a także badają ich pod kątem zdolności do pracy – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

 

Natalia Andruczyk
rzecznik prasowy

WOMP-ZCLiP w Szczecinie

tel. 516 954 666

Więcej aktualności

Data publikacji: 11 lipca 2024

Nowa lokalizacja Pracowni USG w Stargardzie

Więcej informacji

Data publikacji: 1 lipca 2024

Chłodniej w szczecińskich WOMP-ach

Więcej informacji

Data publikacji: 18 czerwca 2024

Mammografia skryningowa: zgłaszają się coraz młodsze pacjentki

Więcej informacji