Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Data publikacji: 14 czerwca 2019

Galeria sztuki w przychodni na Kopernika

Ponad 30 plakatów pracowników Katedry Grafiki Projektowej Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki pojawiło się na korytarzach przychodni Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy – Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie przy ul. Kopernika 18.

– To coś zupełnie nowego – mówią pacjenci, którzy z zaciekawieniem komentują wystawę w oczekiwaniu na wizytę u specjalisty.

Wystawa prac to efekt podpisanego w lipcu 2018 roku, podczas otwarcia nowego skrzydła przychodni przy ul. Kopernika, listu intencyjnego o współpracy pomiędzy WOMP – ZCLiP a Akademią Sztuki w Szczecinie. Dzięki niej prace studentów i wykładowców Akademii będą dostępne nie tylko podczas wystaw w galeriach, ale także w przychodni w centrum miasta.

Pierwsza wystawa zatytułowana została „Recepta”. Wystawą opiekują się kuratorzy galerii – wykładowcy Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki dr Adam Klasa oraz mgr Aleksandra Zaborska. W jej skład wchodzi ponad 30 plakatów poruszających ważne tematy społeczne nawołujące między innymi do dbania o swoją kondycję fizyczną oraz psychiczną, do walki z przemocą, do empatii, pomagania osobom niepełnosprawnym, dbania o środowisko, walki z uzależnieniem od technologii itp.

– Cieszymy się z tej współpracy – mówi Małgorzata Sysło-Przedpełska, dyrektor WOMP – ZCLiP w Szczecinie. – Mamy nadzieję, że wystawa okaże się ciekawostką dla wszystkich pacjentów. Na pewno jest to barwne urozmaicenie korytarzy naszej przychodni.

Na razie na trzech piętrach budynku pojawiło się ponad 30 plakatów graficznych, które będą cyklicznie zmieniane. Docelowo każdorazowa wystawa będzie składała się z około czterdziestu prac.


Przy ul. Kopernika działają dwie przychodnie WOMP:

  • Przychodnia nr 3 Rehabilitacji Leczniczej i Zawodowej
  • Przychodnia nr 4 – Podstawowa Opieka Zdrowotna i Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna

Mieści się w nich czterdzieści gabinetów lekarskich, a codziennie porady udzielane są około 500 pacjentom.

 

Więcej aktualności

Data publikacji: 20 maja 2024

Miesiąc zdrowia rodziny- profilaktyka na pierwszym planie

Więcej informacji

Data publikacji: 16 maja 2024

Coraz więcej pacjentów w poradni urologicznej

Więcej informacji

Data publikacji: 9 maja 2024

9 maja: Dzień Okulistyki – pełna diagnostyka okulistyczna w jednym miejscu

Więcej informacji