Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Data publikacji: 14 czerwca 2019

Galeria sztuki w przychodni na Kopernika

Ponad 30 plakatów pracowników Katedry Grafiki Projektowej Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki pojawiło się na korytarzach przychodni Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy – Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie przy ul. Kopernika 18.

– To coś zupełnie nowego – mówią pacjenci, którzy z zaciekawieniem komentują wystawę w oczekiwaniu na wizytę u specjalisty.

Wystawa prac to efekt podpisanego w lipcu 2018 roku, podczas otwarcia nowego skrzydła przychodni przy ul. Kopernika, listu intencyjnego o współpracy pomiędzy WOMP – ZCLiP a Akademią Sztuki w Szczecinie. Dzięki niej prace studentów i wykładowców Akademii będą dostępne nie tylko podczas wystaw w galeriach, ale także w przychodni w centrum miasta.

Pierwsza wystawa zatytułowana została „Recepta”. Wystawą opiekują się kuratorzy galerii – wykładowcy Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki dr Adam Klasa oraz mgr Aleksandra Zaborska. W jej skład wchodzi ponad 30 plakatów poruszających ważne tematy społeczne nawołujące między innymi do dbania o swoją kondycję fizyczną oraz psychiczną, do walki z przemocą, do empatii, pomagania osobom niepełnosprawnym, dbania o środowisko, walki z uzależnieniem od technologii itp.

– Cieszymy się z tej współpracy – mówi Małgorzata Sysło-Przedpełska, dyrektor WOMP – ZCLiP w Szczecinie. – Mamy nadzieję, że wystawa okaże się ciekawostką dla wszystkich pacjentów. Na pewno jest to barwne urozmaicenie korytarzy naszej przychodni.

Na razie na trzech piętrach budynku pojawiło się ponad 30 plakatów graficznych, które będą cyklicznie zmieniane. Docelowo każdorazowa wystawa będzie składała się z około czterdziestu prac.


Przy ul. Kopernika działają dwie przychodnie WOMP:

  • Przychodnia nr 3 Rehabilitacji Leczniczej i Zawodowej
  • Przychodnia nr 4 – Podstawowa Opieka Zdrowotna i Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna

Mieści się w nich czterdzieści gabinetów lekarskich, a codziennie porady udzielane są około 500 pacjentom.

 

Więcej aktualności

Data publikacji: 18 stycznia 2021

Infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19

Więcej informacji

Data publikacji: 7 stycznia 2021

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19

Więcej informacji

Data publikacji: 6 stycznia 2021

Szczepienia przeciw grypie – pytania i odpowiedzi

Więcej informacji

Szanowni Pacjenci,

Informujemy, że jest możliwość internetowej rejestracji na TELEPORADY do lekarza POZ (lekarz pierwszego kontaktu). Elektroniczna rejestracja zwiększy możliwości kontaktu z naszą przychodnią.
Dodatkowo już od 18.01.2021 udostępnimy nową możliwość w naszej Rejestracji Internetowej. Będzie można złożyć zapotrzebowanie do swojego lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej na eReceptę na leki przyjmowane na stałe.
Rejestracji można dokonać na stronie rejestracja.womp.szczecin.pl

Numery OGÓLNEJ REJESTRACJI TELEFONICZNEJ WOMP-ZCLiP:

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 1 przy ul.Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie: +48 91 43 49 200 (7.00 - 18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane bezpośrednio u lekarza rodzinnego.

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 2 przy ul.Kopernika 18 w Szczecinie:
  • +48 91 422 50 18 (7.30 - 18.00)
  • +48 91 481 73 01 (7.30-18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane pod nr tel.: +48 91 48 17 303.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną informujemy, że kontakt telefoniczny z przychodniami WOMP-ZCLiP w Szczecinie i Stargardzie może być czasowo utrudniony. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.  Ponadto zwracamy się z prośbą o nie przedłużanie rozmów telefonicznych z pracownikami rejestracji, ponieważ wydłuża to czas oczekiwania na połączenie pozostałym dzwoniącym osobom.