Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Data publikacji: 28 lutego 2020

Instrukcja postępowania w związku z sezonem grypowym

Drodzy Pacjenci,

w związku z SEZONEM GRYPOWYM oraz zwiększającym się odsetkiem osób zarażonych KORONAWIRUSEM COVID-19 w Europie, pamiętajcie o kilku ważnych kwestiach:

JAK ZAPOBIEGAĆ ZARAŻENIU:

 • często myć i dezynfekować ręce,
 • ograniczyć do minimum przebywanie w skupiskach ludzi (sklepy, kina, kościoły, komunikacja publiczna, przychodnie medyczne, apteki itd.),
 • unikać kontaktu fizycznego z innymi ludźmi (pocałunki, przytulanie),
 • nie używać wspólnych naczyń i sztućców,
 • zakrywać usta podczas kaszlu, kichania.

CO ZROBIĆ W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA OBJAWÓW:

 • jeśli wracasz z kraju, w którym potwierdzono przypadki zakażenia wirusem, w miarę możliwości weź wolne w pracy na okres 14 dni i nie posyłaj dzieci do szkoły/przedszkola (w tej wyjątkowej sytuacji możesz skorzystać ze zwolnienia lekarskiego, wystarczy, że skontaktujesz się telefonicznie ze swoim lekarzem POZ);
 • jeśli zauważysz następujące objawy – KASZEL/GORĄCZKA/DUSZNOŚĆ/BÓLE MIĘŚNIOWO-STAWOWE i miałeś/miałaś kontakt z osobą potencjalnie zarażaną to NIE PRZYCHODŹ NA SOR LUB DO LEKARZA POZ !!!
 • ponieważ możesz zarazić wiele innych osób (tak właśnie rozpoczęła się epidemia we Włoszech) -> w takiej sytuacji POZOSTAŃ W DOMU i skontaktuj się TELEFONICZNIE ze swoim lekarzem POZ lub z Wojewódzką Stacją SANEPID (telefon dla woj. Zachodniopomorskiego: 91 462-40-60) lub zadzwoń na rządową infolinię dotyczącą postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem (telefon: 800 190 590), gdzie uzyskasz szczegółowe informacje o dalszym postępowaniu;
 • jeśli jest z Tobą naprawdę źle (wystąpiły TRUDNOŚCI Z ODDYCHANIEM/WYSOKA GORĄCZKA/ZABURZENIA ŚWIADOMOŚCI) to zgłoś się bezpośrednio na Izbę Przyjęć Oddziału Chorób Zakaźnych (SPWSZ, ul. Arkońska 4) po wcześniejszym poinformowaniu telefonicznym o przybyciu lub wezwij Pogotowie Ratunkowe – te jednostki są przygotowane na transport i obserwację chorych z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego.
 • Pamiętaj, żeby w takiej sytuacji nie korzystać ze środków transportu publicznego.

Więcej aktualności

Data publikacji: 20 stycznia 2021

Rehabilitacja w nowoczesnych warunkach

Więcej informacji

Data publikacji: 18 stycznia 2021

Infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19

Więcej informacji

Data publikacji: 7 stycznia 2021

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19

Więcej informacji

Szanowni Pacjenci,

Informujemy, że jest możliwość internetowej rejestracji na TELEPORADY do lekarza POZ (lekarz pierwszego kontaktu). Elektroniczna rejestracja zwiększy możliwości kontaktu z naszą przychodnią.
Dodatkowo już od 18.01.2021 udostępnimy nową możliwość w naszej Rejestracji Internetowej. Będzie można złożyć zapotrzebowanie do swojego lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej na eReceptę na leki przyjmowane na stałe.
Rejestracji można dokonać na stronie rejestracja.womp.szczecin.pl

Numery OGÓLNEJ REJESTRACJI TELEFONICZNEJ WOMP-ZCLiP:

 • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 1 przy ul.Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie: +48 91 43 49 200 (7.00 - 18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane bezpośrednio u lekarza rodzinnego.

 • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 2 przy ul.Kopernika 18 w Szczecinie:
 • +48 91 422 50 18 (7.30 - 18.00)
 • +48 91 481 73 01 (7.30-18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane pod nr tel.: +48 91 48 17 303.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną informujemy, że kontakt telefoniczny z przychodniami WOMP-ZCLiP w Szczecinie i Stargardzie może być czasowo utrudniony. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.  Ponadto zwracamy się z prośbą o nie przedłużanie rozmów telefonicznych z pracownikami rejestracji, ponieważ wydłuża to czas oczekiwania na połączenie pozostałym dzwoniącym osobom.