Data publikacji: 30 stycznia 2020

Kolejna wystawa grafik pt. „Recepta” na ścianach Przychodni

Pacjenci Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Szczecinie mogą już oglądać galerię grafik studentów Akademii Sztuki. Wystawa od środy (29 stycznia) dostępna jest w przychodni przy ul. Kopernika 18.

To efekt podpisanego w 2018 roku, podczas otwarcia nowego skrzydła przychodni, listu intencyjnego o współpracy pomiędzy WOMP – ZCLiP a Akademią Sztuki w Szczecinie.

– Dzięki niej prace studentów Akademii są dostępne nie tylko podczas wystaw w galeriach, ale także w przychodni w centrum miasta – powiedziała podczas środowego otwarcia wystawy Małgorzata Sysło-Przedpełska, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. – To wyjątkowy projekt w skali kraju.

Prezentowanych jest 40 grafik. To prace w technice sitodruku i linorytu, które powstały w pracowni wypukłodruku oraz pracowni serigrafii.

– Dla nas to równie ważne, że elementy sztuki funkcjonują w normalnym środowisku i są dostępne szerszemu gronu odbiorców – przyznaje Andrzej Wochnik, adiunkt Zakładu Grafiki Artystycznej.

Kuratorami wystawy są Adam Sala i Aleksandra Zaborska. To już druga odsłona takiej wystawy- wcześniej, od czerwca 2019 roku, AS prezentowała plakaty. Prace do trzeciej odsłony galerii powstaną konkretnie na potrzeby przychodni przy ul. Kopernika.

Galeria zostanie jeszcze rozbudowana o stare skrzydło przychodni, które właśnie jest remontowane. Przy ul. Kopernika działają dwie przychodnie WOMP – ZCLiP: Przychodnia nr 3 – Rehabilitacji Leczniczej i Zawodowej, Przychodnia nr 4 – Podstawowa Opieka Zdrowotna i Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna. Mieści się w nich 40 gabinetów lekarskich, a każdego dnia porady udzielane są około 500 pacjentom.

Zapraszamy.

Data publikacji: 18 stycznia 2021

Infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19

Data publikacji: 7 stycznia 2021