Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Data publikacji: 30 stycznia 2020

Kolejna wystawa grafik pt. „Recepta” na ścianach Przychodni

Pacjenci Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Szczecinie mogą już oglądać galerię grafik studentów Akademii Sztuki. Wystawa od środy (29 stycznia) dostępna jest w przychodni przy ul. Kopernika 18.

To efekt podpisanego w 2018 roku, podczas otwarcia nowego skrzydła przychodni, listu intencyjnego o współpracy pomiędzy WOMP – ZCLiP a Akademią Sztuki w Szczecinie.

– Dzięki niej prace studentów Akademii są dostępne nie tylko podczas wystaw w galeriach, ale także w przychodni w centrum miasta – powiedziała podczas środowego otwarcia wystawy Małgorzata Sysło-Przedpełska, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. – To wyjątkowy projekt w skali kraju.

Prezentowanych jest 40 grafik. To prace w technice sitodruku i linorytu, które powstały w pracowni wypukłodruku oraz pracowni serigrafii.

– Dla nas to równie ważne, że elementy sztuki funkcjonują w normalnym środowisku i są dostępne szerszemu gronu odbiorców – przyznaje Andrzej Wochnik, adiunkt Zakładu Grafiki Artystycznej.

Kuratorami wystawy są Adam Sala i Aleksandra Zaborska. To już druga odsłona takiej wystawy- wcześniej, od czerwca 2019 roku, AS prezentowała plakaty. Prace do trzeciej odsłony galerii powstaną konkretnie na potrzeby przychodni przy ul. Kopernika.

Galeria zostanie jeszcze rozbudowana o stare skrzydło przychodni, które właśnie jest remontowane. Przy ul. Kopernika działają dwie przychodnie WOMP – ZCLiP: Przychodnia nr 3 – Rehabilitacji Leczniczej i Zawodowej, Przychodnia nr 4 – Podstawowa Opieka Zdrowotna i Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna. Mieści się w nich 40 gabinetów lekarskich, a każdego dnia porady udzielane są około 500 pacjentom.

Zapraszamy.

 

Więcej aktualności

Data publikacji: 18 stycznia 2021

Infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19

Więcej informacji

Data publikacji: 7 stycznia 2021

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19

Więcej informacji

Data publikacji: 6 stycznia 2021

Szczepienia przeciw grypie – pytania i odpowiedzi

Więcej informacji

Szanowni Pacjenci,

Informujemy, że jest możliwość internetowej rejestracji na TELEPORADY do lekarza POZ (lekarz pierwszego kontaktu). Elektroniczna rejestracja zwiększy możliwości kontaktu z naszą przychodnią.
Dodatkowo już od 18.01.2021 udostępnimy nową możliwość w naszej Rejestracji Internetowej. Będzie można złożyć zapotrzebowanie do swojego lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej na eReceptę na leki przyjmowane na stałe.
Rejestracji można dokonać na stronie rejestracja.womp.szczecin.pl

Numery OGÓLNEJ REJESTRACJI TELEFONICZNEJ WOMP-ZCLiP:

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 1 przy ul.Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie: +48 91 43 49 200 (7.00 - 18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane bezpośrednio u lekarza rodzinnego.

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 2 przy ul.Kopernika 18 w Szczecinie:
  • +48 91 422 50 18 (7.30 - 18.00)
  • +48 91 481 73 01 (7.30-18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane pod nr tel.: +48 91 48 17 303.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną informujemy, że kontakt telefoniczny z przychodniami WOMP-ZCLiP w Szczecinie i Stargardzie może być czasowo utrudniony. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.  Ponadto zwracamy się z prośbą o nie przedłużanie rozmów telefonicznych z pracownikami rejestracji, ponieważ wydłuża to czas oczekiwania na połączenie pozostałym dzwoniącym osobom.