Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Data publikacji: 23 maja 2019

Kulisy Zdrowia w GS24 poświęcone WOMP – ZCLiP

W dniu 18 maja odcinek programu „Kulisy Zdrowia” na stronie GS24 był poświęcony przyczynom bólu kręgosłupa i możliwościom rehabilitacji jakie oferuje Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie.

Lek. med. Elżbietą Iglewską, specjalista rehabilitacji medycznej, kierownik Przychodni Rehabilitacji przy ul. Kopernika w Szczecinie poinformowała, że Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Szczecinie kupił urządzenie, które pozwala na wykonanie magnetoterapii w pozycji siedzącej lub stojącej. To zwiększa możliwość rehabilitacji pacjentów z ograniczeniami ruchowymi.

Magnetoterapia to leczenie za pomocą pola magnetycznego o małej częstotliwości, które ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Pionowy aplikator do urządzenia pozwala na ułożenie pacjenta do zabiegu w pozycji stojącej lub siedzącej. Zabieg trwa około 15-20 minut. W zależności od dolegliwości i możliwości ruchowych pacjent może zdecydować w jakiej pozycji wykonywany będzie zabieg. Pacjentowi zazwyczaj zapisywanych jest 10 takich zabiegów, a dziennie z jednego urządzenia może skorzystać aż 30 osób.

Generalnie magnetronic dedykowany jest pacjentom z zespołami bólowymi kręgosłupa, działa przeciwbólowo, przy obrzęku limfatycznym, osteoporozie, czy reumatoidalnym zapaleniu stawów.

Cały wywiad na gs24.pl

Więcej aktualności

Data publikacji: 7 marca 2023

Pielęgniarka środowiskowo-rodzinna Szczecin

Więcej informacji

Data publikacji: 7 marca 2023

Pielęgniarka środowiskowo-rodzinna Stargard

Więcej informacji

Data publikacji: 15 lutego 2023

Kondolencje dla Pana dr n. med. Janusza Kołeckiego z powodu śmierci Ojca

Więcej informacji