Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Data publikacji: 17 lipca 2018

Nowa przychodnia przy ul. Kopernika

Rozbudowa przychodni związana była przede wszystkim z koniecznością rozszerzenia funkcji obiektu do poziomu przychodni wielospecjalistycznej. Przez dwa lata udało się wybudować i wykończyć czterokondygnacyjne skrzydło, stworzyć nową rejestrację, zmodernizować klatki schodowe, wymienić windy, zmienić wejście do przychodni (teraz główne wejście znajduje się od strony ul. Sambora), zagospodarować teren, odrestaurować mur, wymienić ogrodzenie i zbudować nową drogę wokół budynku.

W dobudowanej części działać będą dwie przychodnie:

  • dotychczasowa – Przychodnia nr 3 Rehabilitacji Leczniczej i Zawodowej oraz
  • Przychodnia nr 2 (Podstawowa Opieka Zdrowotna i Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna).

Rozbudowa zdecydowanie podnosi warunki, w jakich świadczone są usługi: nowoczesna rejestracja z systemem kolejkowania, przestronne korytarze, szatnia dla pacjentów, świetnie wyposażone gabinety lekarskie, zmodernizowana rehabilitacja z nowym wyposażeniem. A to wszystko w samym centrum miasta. Inwestycja o wartości 8,7 mln zł została w całości pokryta ze środków WOMP – ZCLiP. Trwają jeszcze ostatnie prace związane z zakończeniem tego etapu, takie jak porządkowanie terenu, czy oznakowanie przychodni.

Przychodnia nr 3 – Rehabilitacja

Pacjenci kojarzą przychodnię przy ul. Kopernika głównie z rehabilitacją. Przychodnia Rehabilitacji rzeczywiście pozostaje w budynku, przenosi się jednak na czas III etapu prac do nowego skrzydła. Na najniższej kondygnacji znajdzie się kinezyterapia (sale gimnastyczne), hydroterapia i fizykoterapia z terapulsem, magnetoterapią i krioterapią. Z kolei na parterze oraz na drugim piętrze funkcjonuje Poradnia Rehabilitacyjna z gabinetami masażu, światłolecznictwa i laseroterapii.

Przychodnia nr 2 – POZ i Poradnie Specjalistyczne

Do nowej części budynku już wkrótce przeprowadzą się lekarze z przychodni przy ul. 3 Maja. Od 30 lipca przyjmować będą już lekarze POZ, natomiast od 6 sierpnia br. pacjenci będą mogli skorzystać z porad z zakresu: dermatologii, okulistyki, otolaryngologii, otolaryngologii dla dzieci, neurologii i neurologii dziecięcej.

Szybka rejestracja

W przychodni zamontowany został biletomat, dzięki któremu rejestracja odbywać się będzie w uporządkowany sposób. Pacjenci mogą w automacie wybrać rejestrację do lekarzy, do rehabilitacji, do kasy czy po odbiór recept. Przy rejestracji znajduje się aż pięć stanowisk z wyświetlaczami, które informują o kolejce, dodatkowo zbiorcze informacje dot. kolejki do rejestracji wyświetlane będą na dużym monitorze.

Ukłon w stronę dzieci i rodziców

Na parterze nowego skrzydła przyjmować będą lekarze pierwszego kontaktu (POZ), między innymi pediatrzy. Z myślą o naszych najmłodszych pacjentach oraz ich opiekunach stworzyliśmy salę zabaw, która znajduje się w niezależnym pomieszczeniu, jednak tuż obok gabinetów lekarskich. Dzieci w oczekiwaniu na wizytę u lekarza mogą miło spędzić czas: pobawić się lub porysować.

W toaletach (zarówno w damskiej, jak i w męskiej) zamontowano przewijaki dla niemowląt. Dzięki temu zarówno każda mama, jak i każdy tata będą mogli w komfortowych warunkach zadbać o pielęgnację swojego dziecka. Dodatkowo tuż przy wejściu do przychodni znajduje się pomieszczenie, w którym można pozostawić wózek dla dziecka.

Dostosowane dla osób niepełnosprawnych

Budynek został w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz znajduje się 6 oznaczonych miejsc postojowych: trzy przy samym wejściu do przychodni od strony ul. Sambora oraz trzy od strony ul. Kopernika. Do głównego wejścia prowadzi podjazd, a w środku działają dwie przestronne windy. Znajdują się tu także toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt budynku od początku zakładał brak barier architektonicznych właśnie po to, by mogli z niego bez przeszkód korzystać wszyscy nasi pacjenci.

Dalszy remont

Za kilka miesięcy rozpocznie się III etap inwestycji, czyli całkowita modernizacja starej części budynku. Jednym z elementów tej części jest wykonanie termomodernizacji, na którą WOMP – ZCLiP otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w wysokości 1,177 mln zł. W tym czasie stara część budynku zostanie całkowicie wyłączona z użytkowania. Po remoncie do starej części wróci rehabilitacja, a do dobudowanego skrzydła przeniesione zostaną pozostałe w przychodni przy ul. 3 maja poradnie: ginekologia, alergologia, chirurgia ogólna, pulmonologia, urologia i terapia uzależnień, które pozostają jeszcze w budynku przy ul. 3 maja aż do zakończenia III etapu inwestycji. Ostatni etap modernizacji budynku zakończy się w I połowie 2020 roku.

Nowa część przychodni w liczbach

  • 4-kondygnacje nowego budynku
  • 8,7 – mln zł kosztowało zrealizowanie I i II etapu inwestycji
  • 40 – liczba gabinetów lekarskich w nowej części
  • 1722 – powierzchnia nowej części budynku (m. kw.)

Więcej aktualności

Data publikacji: 25 stycznia 2021

Zarejestruj się na szczepienie przez SMS

Więcej informacji

Data publikacji: 20 stycznia 2021

Rehabilitacja w nowoczesnych warunkach

Więcej informacji

Data publikacji: 18 stycznia 2021

Infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19

Więcej informacji

Szanowni Pacjenci,

Informujemy, że jest możliwość internetowej rejestracji na TELEPORADY do lekarza POZ (lekarz pierwszego kontaktu). Elektroniczna rejestracja zwiększy możliwości kontaktu z naszą przychodnią.
Dodatkowo już od 18.01.2021 udostępnimy nową możliwość w naszej Rejestracji Internetowej. Będzie można złożyć zapotrzebowanie do swojego lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej na eReceptę na leki przyjmowane na stałe.
Rejestracji można dokonać na stronie rejestracja.womp.szczecin.pl

Numery OGÓLNEJ REJESTRACJI TELEFONICZNEJ WOMP-ZCLiP:

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 1 przy ul.Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie: +48 91 43 49 200 (7.00 - 18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane bezpośrednio u lekarza rodzinnego.

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 2 przy ul.Kopernika 18 w Szczecinie:
  • +48 91 422 50 18 (7.30 - 18.00)
  • +48 91 481 73 01 (7.30-18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane pod nr tel.: +48 91 48 17 303.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną informujemy, że kontakt telefoniczny z przychodniami WOMP-ZCLiP w Szczecinie i Stargardzie może być czasowo utrudniony. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.  Ponadto zwracamy się z prośbą o nie przedłużanie rozmów telefonicznych z pracownikami rejestracji, ponieważ wydłuża to czas oczekiwania na połączenie pozostałym dzwoniącym osobom.