Data publikacji: 17 lipca 2018

Nowa przychodnia przy ul. Kopernika

Rozbudowa przychodni związana była przede wszystkim z koniecznością rozszerzenia funkcji obiektu do poziomu przychodni wielospecjalistycznej. Przez dwa lata udało się wybudować i wykończyć czterokondygnacyjne skrzydło, stworzyć nową rejestrację, zmodernizować klatki schodowe, wymienić windy, zmienić wejście do przychodni (teraz główne wejście znajduje się od strony ul. Sambora), zagospodarować teren, odrestaurować mur, wymienić ogrodzenie i zbudować nową drogę wokół budynku.

W dobudowanej części działać będą dwie przychodnie:

• dotychczasowa – Przychodnia nr 3 Rehabilitacji Leczniczej i Zawodowej oraz
  • Przychodnia nr 2 (Podstawowa Opieka Zdrowotna i Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna).

Rozbudowa zdecydowanie podnosi warunki, w jakich świadczone są usługi: nowoczesna rejestracja z systemem kolejkowania, przestronne korytarze, szatnia dla pacjentów, świetnie wyposażone gabinety lekarskie, zmodernizowana rehabilitacja z nowym wyposażeniem. A to wszystko w samym centrum miasta. Inwestycja o wartości 8,7 mln zł została w całości pokryta ze środków WOMP – ZCLiP. Trwają jeszcze ostatnie prace związane z zakończeniem tego etapu, takie jak porządkowanie terenu, czy oznakowanie przychodni.

Przychodnia nr 3 – Rehabilitacja

Pacjenci kojarzą przychodnię przy ul. Kopernika głównie z rehabilitacją. Przychodnia Rehabilitacji rzeczywiście pozostaje w budynku, przenosi się jednak na czas III etapu prac do nowego skrzydła. Na najniższej kondygnacji znajdzie się kinezyterapia (sale gimnastyczne), hydroterapia i fizykoterapia z terapulsem, magnetoterapią i krioterapią. Z kolei na parterze oraz na drugim piętrze funkcjonuje Poradnia Rehabilitacyjna z gabinetami masażu, światłolecznictwa i laseroterapii.

Przychodnia nr 2 – POZ i Poradnie Specjalistyczne

Do nowej części budynku już wkrótce przeprowadzą się lekarze z przychodni przy ul. 3 Maja. Od 30 lipca przyjmować będą już lekarze POZ, natomiast od 6 sierpnia br. pacjenci będą mogli skorzystać z porad z zakresu: dermatologii, okulistyki, otolaryngologii, otolaryngologii dla dzieci, neurologii i neurologii dziecięcej.

Szybka rejestracja

W przychodni zamontowany został biletomat, dzięki któremu rejestracja odbywać się będzie w uporządkowany sposób. Pacjenci mogą w automacie wybrać rejestrację do lekarzy, do rehabilitacji, do kasy czy po odbiór recept. Przy rejestracji znajduje się aż pięć stanowisk z wyświetlaczami, które informują o kolejce, dodatkowo zbiorcze informacje dot. kolejki do rejestracji wyświetlane będą na dużym monitorze.

Ukłon w stronę dzieci i rodziców

Na parterze nowego skrzydła przyjmować będą lekarze pierwszego kontaktu (POZ), między innymi pediatrzy. Z myślą o naszych najmłodszych pacjentach oraz ich opiekunach stworzyliśmy salę zabaw, która znajduje się w niezależnym pomieszczeniu, jednak tuż obok gabinetów lekarskich. Dzieci w oczekiwaniu na wizytę u lekarza mogą miło spędzić czas: pobawić się lub porysować.

W toaletach (zarówno w damskiej, jak i w męskiej) zamontowano przewijaki dla niemowląt. Dzięki temu zarówno każda mama, jak i każdy tata będą mogli w komfortowych warunkach zadbać o pielęgnację swojego dziecka. Dodatkowo tuż przy wejściu do przychodni znajduje się pomieszczenie, w którym można pozostawić wózek dla dziecka.

Dostosowane dla osób niepełnosprawnych

Budynek został w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz znajduje się 6 oznaczonych miejsc postojowych: trzy przy samym wejściu do przychodni od strony ul. Sambora oraz trzy od strony ul. Kopernika. Do głównego wejścia prowadzi podjazd, a w środku działają dwie przestronne windy. Znajdują się tu także toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt budynku od początku zakładał brak barier architektonicznych właśnie po to, by mogli z niego bez przeszkód korzystać wszyscy nasi pacjenci.

Dalszy remont

Za kilka miesięcy rozpocznie się III etap inwestycji, czyli całkowita modernizacja starej części budynku. Jednym z elementów tej części jest wykonanie termomodernizacji, na którą WOMP – ZCLiP otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w wysokości 1,177 mln zł. W tym czasie stara część budynku zostanie całkowicie wyłączona z użytkowania. Po remoncie do starej części wróci rehabilitacja, a do dobudowanego skrzydła przeniesione zostaną pozostałe w przychodni przy ul. 3 maja poradnie: ginekologia, alergologia, chirurgia ogólna, pulmonologia, urologia i terapia uzależnień, które pozostają jeszcze w budynku przy ul. 3 maja aż do zakończenia III etapu inwestycji. Ostatni etap modernizacji budynku zakończy się w I połowie 2020 roku.

Nowa część przychodni w liczbach

• 4-kondygnacje nowego budynku
  • 8,7 – mln zł kosztowało zrealizowanie I i II etapu inwestycji
  • 40 – liczba gabinetów lekarskich w nowej części
  • 1722 – powierzchnia nowej części budynku (m. kw.)

Data publikacji: 25 stycznia 2021

Zarejestruj się na szczepienie przez SMS

Data publikacji: 20 stycznia 2021

Rehabilitacja w nowoczesnych warunkach