Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Data publikacji: 20 stycznia 2021

Rehabilitacja w nowoczesnych warunkach

Zakończyła się kompleksowa modernizacja starego, przedwojennego skrzydła Przychodni Rehabilitacji Leczniczej i Zawodowej Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy przy ul. Kopernika 18 w Szczecinie. Oprócz przywrócenia dawnego blasku budynkowi, obiekt został poddany termomodernizacji.  Wykonanie tego zadania przyczyni  się do  podniesienia jakości  świadczonych usług  dzięki odnowionym i odpowiednio wyposażonym pomieszczeniom oraz do obniżenia kosztów funkcjonowania ośrodka. Był to trzeci etap modernizacji tej przychodni.

– Całość trzyetapowego zadania miała na celu rozszerzenie zakresu funkcji pełnionej przez przychodnię z monospecjalistycznej na wielospecjalistyczną, podniesienie jakości świadczonych usług, a także obniżenie kosztów funkcjonowania ośrodka poprzez rezygnację z dzierżawionych pomieszczeń przy ulicy 3 maja w Szczecinie – mówi Malgorzata Sysło-Przedpełska, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Szczecinie.

Etap I i II zakończył się w 2018 roku dobudowaniem i wyposażeniem nowego skrzydła do istniejącej przychodni – w sumie 4 kondygnacje. Pojawiła się tu wówczas nowa rejestracja na parterze, zmodernizowano klatkę schodową, wymieniono windy, zmieniono wejście do przychodni (teraz wchodzimy od ul. Sambora), zagospodarowano teren, odrestaurowano mur, wymieniono ogrodzenie i zbudowano nową drogę wokół budynku.

Trzeci etap to oddanie do użytku wyremontowanego przedwojennego skrzydła przychodni od strony ul. Kopernika. Większość z czterech pięter przestrzeni przeznaczona została na potrzeby Przychodni Rehabilitacji. W ramach Przychodni nr 2 przeniesione zostały tu: Poradnia Ginekologiczna, Poradnia Urologiczna oraz Poradnia Uzależnień, które do tej pory funkcjonowały w budynku przy ul. 3 maja.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Szczecinie przeprowadza co roku tysiące badań oraz udziela setek porad. To do tej placówki kierują się pracownicy na badania okresowe, ale i tu z pomocą czekają na chorych lekarze różnych specjalizacji. WOMP od lat, dzięki funduszom budżetu województwa i środków unijnych, zmienia się dla pacjentów. Wszystko po to, by świadczyć usługi medyczne na najwyższym poziomie. Modernizacja tego przedwojennego obiektu zapewni rehabilitację w komfortowych warunkach–mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Przychodnia  nr 3  Rehabilitacji Leczniczej i Zawodowej

Na parterze wyremontowanej części budynku znalazły miejsce sale kinezyterapii, w tym sala kinezyterapii dla dzieci i zmodernizowane szatnie dla pacjentów.

I piętro to gabinety lekarskie Poradni Rehabilitacji i Oddziału Dziennego Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, fizykoterapia ze stanowiskami do elektrolecznictwa, magnoterapii, laseroterapii i ultradźwięków. Są tu też szatnie dla personelu, pokój socjalny i sala konferencyjna.

II piętro to sala kinezyterapii i gabinety masażu oraz szatnie dla pacjentów.

Część zabiegów w ramach Przychodni Rehabilitacyjnej, takich jak pole magnetyczne wielkiej częstotliwości (terapuls), laseroterapia, ultradźwięki, krioterapia, będzie odbywała się równolegle

i niezależenie, tak jak do tej pory,  na poziomie -1.

Dostosowanie budynku

Już na etapie projektu nowego skrzydła budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Również w oddanej teraz części znalazły się m. in.:

  • toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych;
  • gabinety umiejscowione w taki sposób, aby pacjent miał zapewnione wykonanie kilku różnych zabiegów w jednym miejscu;
  • windy z zapowiedziami głosowymi;
  • więcej miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

 W ramach termomodernizacji udało się m. in. wyremontować dach i wykonać prace, takie jak wymiana okien, docieplenie ścian, docieplenie dachu, wymiana instalacji sanitarnych, docieplenie podłóg na gruncie oraz ścian zewnętrznych w gruncie, wraz z wykonaniem izolacji  wodnej.

 Na wykonanie części prac termomodernizacyjnych WOMP otrzymał dofinansowanie
w wysokości ok. 1,17 mln
zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Na pozostałe zadania jednostka uzyskała dotację
z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 900 tys. zł. Budżet projektu wyniósł 10,47 mln  zł.

Budynek przychodni WOMP-ZCLiP nr2/3 przy ul.Kopernika 18 - widok od ul.Kopernika

Zdjęcie przedstawia dwupiętrowy budynek przychodni WOMP-ZCLiP nr 2 oraz 3 przy ul.Kopernika 18 – widok od strony ul.Kopernika. Elewację parteru budynku ozdabia czerwona cegła, pierwsze oraz drugie piętro ma biały kolor elewacji.

Budynek przychodni WOMP-ZCLiP nr2/3 przy ul.Kopernika 18 - widok od rogu ulic Sambora i Kopernika

Zdjęcie przedstawia dwupiętrowy budynek przychodni WOMP-ZCLiP nr 2 oraz 3 przy ul.Kopernika 18 – widok od rogu ulic Kopernika i Sambora. Elewację parteru budynku ozdabia czerwona cegła, pierwsze oraz drugie piętro ma biały kolor elewacji.

Gabinet lekarza rehabilitacji

Zdjęcie przedstawia gabinet lekarza rehabilitacji, wraz z siedzącym przy biurku lekarzem oraz niezbędnym wyposażeniem, takim jak: łóżko-leżanka, krzesła dla pacjentów, plakat ilustrujący budowę kręgosłupa.

Sala gimnastyczna

Zdjęcie przedstawia salę gimnastyczną wraz z niezbędnym wyposażeniem (leżanki, krzesła, piłki do ćwiczeń itd)

Sala gimnastyczna

Zdjęcie przedstawia salę gimnastyczną wraz z niezbędnym wyposażeniem (drewniane drabiny zamocowane przy ścianie, piłki do ćwiczeń, maty itd)

Sala gimnastyczna

Zdjęcie przedstawia salę gimnastyczną wraz z niezbędnym wyposażeniem (rożnego typu sprzęty sportowe, takie jak rower treningowy, stepper, maty oraz drabiny do ćwiczeń itd)

 

 

 

 

Więcej aktualności

Data publikacji: 26 lutego 2021

Obowiązek noszenia maseczek

Więcej informacji

Data publikacji: 25 stycznia 2021

Zarejestruj się na szczepienie przez SMS

Więcej informacji

Data publikacji: 20 stycznia 2021

Rehabilitacja w nowoczesnych warunkach

Więcej informacji

SZANOWNY PACJENCIE

NA PODSTAWIE ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW Z DN.24 LUTEGO 2021 W SPRAWIE USTANOWIENIA OKREŚLONYCH NAKAZÓW I ZAKAZÓW W ZWIĄZKU Z WYSTĄPIENIEM STANU EPIDEMII, WCHODZĄCYM W ŻYCIE W DNIU 27 LUTEGO 2021

NA  TERENIE PRZYCHODNI  WOMP–ZCLiP

OBOWIĄZUJE NAKAZ  ZAKRYWANIA UST  I  NOSA wyłącznie przy użyciu MASECZKI!

UWAGA: WSTĘP DO PRZYCHODNI I GABINETÓW LEKARSKICH WYŁĄCZNIE W MASECZCE OCHRONNEJ, ZACHOWAJ BEZPIECZNY ODSTĘP (ZALECANA DEZYNFEKCJA RĄK LUB RĘKAWICZKI OCHRONNE)

Szanowni Pacjenci,

Informujemy, że jest możliwość internetowej rejestracji na TELEPORADY do lekarza POZ (lekarz pierwszego kontaktu). Elektroniczna rejestracja zwiększy możliwości kontaktu z naszą przychodnią.
Dodatkowo już od 18.01.2021 udostępnimy nową możliwość w naszej Rejestracji Internetowej. Będzie można złożyć zapotrzebowanie do swojego lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej na eReceptę na leki przyjmowane na stałe.
Rejestracji można dokonać na stronie rejestracja.womp.szczecin.pl

Numery OGÓLNEJ REJESTRACJI TELEFONICZNEJ WOMP-ZCLiP:

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 1 przy ul.Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie: +48 91 43 49 200 (7.00 - 18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane bezpośrednio u lekarza rodzinnego.

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 2 przy ul.Kopernika 18 w Szczecinie:
  • +48 91 422 50 18 (7.30 - 18.00)
  • +48 91 481 73 01 (7.30-18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane pod nr tel.: +48 91 48 17 303.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną informujemy, że kontakt telefoniczny z przychodniami WOMP-ZCLiP w Szczecinie i Stargardzie może być czasowo utrudniony. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.  Ponadto zwracamy się z prośbą o nie przedłużanie rozmów telefonicznych z pracownikami rejestracji, ponieważ wydłuża to czas oczekiwania na połączenie pozostałym dzwoniącym osobom.