Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Data publikacji: 14 grudnia 2020

Stargard Nowoczesna i ekoprzyjazna przychodnia

Stargard

Nowoczesna i ekoprzyjazna przychodnia

Zakończył się remont przychodni Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Stargardzie przy
ul. A. Mickiewicza. Zakres prac objął kompleksową modernizację, w tym termomodernizację budynku, wymianę instalacji, remont pomieszczeń oraz zagospodarowanie terenu. Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Budynek przychodni - widok z zewnątrz

Budynek przychodni – widok z zewnątrz

Budynek przychodni został wybudowany w 1935 roku i będąc w złym stanie technicznym, wymagał kompleksowego remontu. Przychodnia stanowi istotny element świadczenia usług medycznych zarówno z punktu widzenia WOMP-ZCLiP, jak i miasta.

Remont przychodni miał na celu poprawienie warunków dla pacjentów i pracowników oraz obniżenie kosztów utrzymania budynku – mówi lek. med. Malgorzata Sysło-Przedpełska, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Szczecinie.

Dzięki zamontowaniu nowych instalacji (CO, wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej) zmniejszyły się koszty utrzymania budynku. Nowe ledowe lampy pozwalają na znacznie lepsze doświetlenie pomieszczeń oraz ciągów komunikacyjnych, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej. Wymieniono dach, zainstalowane zostały panele fotowoltaiczne.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy planując zmiany w infrastrukturze uwzględniał zarówno obiekty w Szczecinie, jak i placówki w innych miejscowościach. Takim przykładem jest inwestycja w Stargardzie. Po zmianach pacjenci mają bardziej komfortowe warunki leczenia, a budynek – w wyniku termomodernizacji – stał się przyjazny otoczeniu i środowisku naturalnemu – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Schody prowadzące na drugie piętro

Schody prowadzące na drugie piętro

W piwnicy budynku znajdują się pomieszczenia służbowe i techniczne: szatnie dla personelu, wentylatornie, składnica akt, magazyny.

Na parterze znajduje się rejestracja, gabinety lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, punkt pobrań materiału do badań laboratoryjnych, gabinet pielęgniarek środowiskowych, gabinet zabiegowy z punktem szczepień dla dorosłych oraz pracownia EKG.

Pierwsze piętro to część Rehabilitacji z gabinetami fizykoterapii (terapuls, magnetronik, krioterapia, laser, elektroterapia, ultradźwięki, lampa UVB) z przebieralnią dla pacjentów, gabinety ginekologiczne oraz gabinet położnych.

Na drugim piętrze powstał gabinet dermatologiczny z dermatologicznym gabinetem zabiegowym, gabinet poradni Zdrowia Psychicznego i administracja przychodni.

Korytarz przychodni

Korytarz przychodni

Przestrzeń na nowo

Wszystkie gabinety w przychodni przy ul. A. Mickiewicza w Stargardzie wyposażone zostały w nowe meble. Część pomieszczeń, w tym pomieszczenie rejestracji oraz poczekalni dla pacjentów, posiadają klimatyzację. Kolorystyka ciągów komunikacyjnych nawiązuje do kolorów WOMP i jest zróżnicowana na każdym piętrze, co ułatwia orientację w budynku. Cały budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W ramach prac wokół budynku utwardzono teren, plac wyłożono kostką brukową i wymieniono ogrodzenie. Dzięki temu możemy zapewnić miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Projekt Termomodernizacja budynku Przychodni nr 4 w Stargardzie należącej do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy – Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie został współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Projektu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 kwotą 1 500 214,77 zł. Koszt całkowity projektu wyniósł 4 027 386,54 zł.

Przychodnia przy ul. Mickiewicza 18 w Stargardzie świadczy usługi w zakresie POZ, specjalistyki i rehabilitacji. Jest jedną z czterech prężnie działających jednostek Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy – Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie (pozostałe to Przychodnia nr 1 przy ul. Bolesława Śmiałego w Szczecinie, Przychodnia przy ul. Kopernika 18 w Szczecinie oraz Przychodnia przy Alei Żołnierza 12 w Stargardzie).

Rejestracja przychodni wraz z jej pracownikami

Rejestracja przychodni wraz z jej pracownikami

Gabinet terapulsu wraz z odpowiednim wyposażeniem

Gabinet terapulsu wraz z odpowiednim wyposażeniem

Gabinet rehabilitacyjny wraz z odpowiednim wyposażeniem

Gabinet rehabilitacyjny wraz z odpowiednim wyposażeniem

Więcej aktualności

Data publikacji: 2 kwietnia 2024

Kondolencje dla lek. Danuty Felcenloben-Główczewskiej

Więcej informacji

Data publikacji: 27 marca 2024

Kondolencje dla rodziny i bliskich śp. Bożeny Bryniarskiej

Więcej informacji

Data publikacji: 14 marca 2024

Kondolencje dla Pani Beaty Wasilewskiej

Więcej informacji