Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Data publikacji: 28 maja 2015

Świeć przykładem, nie po oczach

Świeć przykładem, nie po oczach” – to nazwa, hasło i drogowskaz jednocześnie dla ponad pół tysiąca uczniów szczecińskiej samochodówki.

Dziś w Zespole Szkół Samochodowych przy ulicy Klonowica w Szczecinie odbył się wyjątkowy Dzień Profilaktyki poświęcony Bezpieczeństwu młodych kierowców na drogach. „Statystyki dotyczące udziału ludzi młodych w wypadkach samochodowych są z roku na rok coraz bardziej zatrważające, dlatego tym bardziej czujemy się zobowiązani do wszelkich działań profilaktycznych, mających na celu poprawienie bezpieczeństwa na drogach – mówi Roman Wechmann, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Szczecinie.

Projekt „Świeć przykładem – nie po oczach” realizowany jest w szkole przy ul. Klonowica od początku roku szkolnego. Zwieńczeniem, ciężkiej pracy zarówno koordynatorów jak i samych uczniów jest ten nietypowy dzień profilaktyki z udziałem wyjątkowych gości – dr n. med. Jerzego Sieńki, transplantologa i chirurga, Klaudii Podkalickiej – kierowcy rajdowego i wyścigowego, jak i ratowników medycznych i policji.

Starałam się tak ułożyć program Dnia Otwartego, aby w jak najbardziej obrazowy sposób przekazać uczniom, co może być konsekwencją niebezpiecznego zachowania na drodze, mówi Jolanta Augustyniak, pielęgniarka medycy szkolnej i medycyny pracy WOMP – ZCLiP, pomysłodawczyni i koordynatorka programu.

Najbardziej zaangażowani w projekt uczniowie otrzymali specjalne wyróżnienia – przejażdżkę samochodem rajdowym z Klaudią Podkalicką, oraz vouchery na badania psychologiczne dla kierowców ufundowane przez WOMP – ZCLiP Największą atrakcją dla uczniów była możliwość obejrzenia zarówno samochodu rajdowego Klaudii Podkalickiej, radiowozu wypadkowego KMP w Szczecinie oraz karetki pogotowia ratunkowego, wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt do resuscytacji.

Więcej aktualności

Data publikacji: 7 stycznia 2021

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19

Więcej informacji

Data publikacji: 7 stycznia 2021

Kondolencje dla Pani Bożeny Bakiery

Więcej informacji

Data publikacji: 23 grudnia 2020

Odpłatne szczepienia przeciw grypie

Więcej informacji

Szanowni Pacjenci,

Informujemy, że jest możliwość internetowej rejestracji na TELEPORADY do lekarza POZ (lekarz pierwszego kontaktu). Elektroniczna rejestracja zwiększy możliwości kontaktu z naszą przychodnią.
Dodatkowo już od 18.01.2021 udostępnimy nową możliwość w naszej Rejestracji Internetowej. Będzie można złożyć zapotrzebowanie do swojego lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej na eReceptę na leki przyjmowane na stałe.
Rejestracji można dokonać na stronie rejestracja.womp.szczecin.pl

Numery OGÓLNEJ REJESTRACJI TELEFONICZNEJ WOMP-ZCLiP:

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 1 przy ul.Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie: +48 91 43 49 200 (7.00 - 18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane bezpośrednio u lekarza rodzinnego.

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 2 przy ul.Kopernika 18 w Szczecinie:
  • +48 91 422 50 18 (7.30 - 18.00)
  • +48 91 481 73 01 (7.30-18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane pod nr tel.: +48 91 48 17 303.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną informujemy, że kontakt telefoniczny z przychodniami WOMP-ZCLiP w Szczecinie i Stargardzie może być czasowo utrudniony. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.  Ponadto zwracamy się z prośbą o nie przedłużanie rozmów telefonicznych z pracownikami rejestracji, ponieważ wydłuża to czas oczekiwania na połączenie pozostałym dzwoniącym osobom.