Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki

Data publikacji: 20 kwietnia 2018

XXVI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Pielęgniarka z WOMP wraz z uczniami z Zespołu Szkół Samochodowych w Szczecinie zajełą I miejsce w XXVI Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Czerwonego Krzyża w Szczecinie

W dniu 09.04.2018 r. odbyły się XXVI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Czerwonego Krzyża w Szczecinie. Spośród 11 drużyn biorących udział w zawodach pani Jolanta Augustyniak – Pielęgniarka WOMP – ZCLiP wraz z uczniami z Zespółu Szkół Samochodowych w Szczecinie zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do reprezentacji Szczecińskiego Okręgu Polskiego Czerwonego Krzyża w Mistrzostwach na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 12 maja bieżącego roku.

Pani Jolanta jest bardzo zdeterminowana, aby w sytuacjach nagłych jej uczniowie potrafili udzielić pierwszej pomocy. Podopieczni pani Jolanty mówią o niej „nasza Pani Pielęgniarka”, podkreślają, że jest ona bardzo serdeczną i zawsze chętną do pomocy osobą, która co rusz zachęcą swoich uczniów do udziału w różnego rodzaju akcjach oraz projektach, między innymi  z udzielania pierwszej pomocy.

 Nauczanie pierwszej pomocy nie może być sprowadzone do zajęć teoretycznych, ponieważ mija się to z efektami kształcenia – twierdzi Jolanta Augustyniak. – Nie wystarczy powiedzieć dziecku, tutaj jak widzisz, są dwa koła, pedały i kierownica, wsiadaj i jedź. Wyuczenie pewnych zasad zachowania i umiejetności praktyczne to podstawa sukcesu oraz skutecznego ratowania zdrowia i życia. Przez kilka lat ćwiczyłam z uczniami BLS i inne umiejętności jak postępować w urazie z przerwaniem ciągłości tkanki kostnej czy przy krwotokach oraz wielu innych zachowaniach nagłych. Bardzo często poświęcam swój prywatny czas, niekiedy jestem zmuszona prosić zakład pracy o przesunięcie godzin pracy. Mam ogromną satysfakcję z tego co robię. Praca z tak wspaniałą młodzieżą nigdy nie spowszednieje.

Jako WOMP – ZCLiP jesteśmy ogromnie dumni, że mamy w swoim składzie tak wspaniałego fachowca jak Pani mgr Jolanta Augustyniak. Pozostaje tylko życzyć Pani Jolancie dalszych sukcesów zawodowych oraz trzymać kciuki podczas Mistrzostw.

Więcej aktualności

Data publikacji: 7 stycznia 2021

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19

Więcej informacji

Data publikacji: 7 stycznia 2021

Kondolencje dla Pani Bożeny Bakiery

Więcej informacji

Data publikacji: 23 grudnia 2020

Odpłatne szczepienia przeciw grypie

Więcej informacji

Szanowni Pacjenci,

Informujemy, że jest możliwość internetowej rejestracji na TELEPORADY do lekarza POZ (lekarz pierwszego kontaktu). Elektroniczna rejestracja zwiększy możliwości kontaktu z naszą przychodnią.
Dodatkowo już od 18.01.2021 udostępnimy nową możliwość w naszej Rejestracji Internetowej. Będzie można złożyć zapotrzebowanie do swojego lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej na eReceptę na leki przyjmowane na stałe.
Rejestracji można dokonać na stronie rejestracja.womp.szczecin.pl

Numery OGÓLNEJ REJESTRACJI TELEFONICZNEJ WOMP-ZCLiP:

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 1 przy ul.Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie: +48 91 43 49 200 (7.00 - 18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane bezpośrednio u lekarza rodzinnego.

  • Przychodnia WOMP-ZCLiP nr 2 przy ul.Kopernika 18 w Szczecinie:
  • +48 91 422 50 18 (7.30 - 18.00)
  • +48 91 481 73 01 (7.30-18.00)

WIZYTY DOMOWE LEKARZA RODZINNEGO - umawiane pod nr tel.: +48 91 48 17 303.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną informujemy, że kontakt telefoniczny z przychodniami WOMP-ZCLiP w Szczecinie i Stargardzie może być czasowo utrudniony. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.  Ponadto zwracamy się z prośbą o nie przedłużanie rozmów telefonicznych z pracownikami rejestracji, ponieważ wydłuża to czas oczekiwania na połączenie pozostałym dzwoniącym osobom.