Data publikacji: 20 kwietnia 2018

XXVI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Pielęgniarka z WOMP wraz z uczniami z Zespołu Szkół Samochodowych w Szczecinie zajełą I miejsce w XXVI Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Czerwonego Krzyża w Szczecinie

W dniu 09.04.2018 r. odbyły się XXVI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Czerwonego Krzyża w Szczecinie. Spośród 11 drużyn biorących udział w zawodach pani Jolanta Augustyniak – Pielęgniarka WOMP – ZCLiP wraz z uczniami z Zespółu Szkół Samochodowych w Szczecinie zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do reprezentacji Szczecińskiego Okręgu Polskiego Czerwonego Krzyża w Mistrzostwach na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 12 maja bieżącego roku.

Pani Jolanta jest bardzo zdeterminowana, aby w sytuacjach nagłych jej uczniowie potrafili udzielić pierwszej pomocy. Podopieczni pani Jolanty mówią o niej „nasza Pani Pielęgniarka”, podkreślają, że jest ona bardzo serdeczną i zawsze chętną do pomocy osobą, która co rusz zachęcą swoich uczniów do udziału w różnego rodzaju akcjach oraz projektach, między innymi  z udzielania pierwszej pomocy.

Nauczanie pierwszej pomocy nie może być sprowadzone do zajęć teoretycznych, ponieważ mija się to z efektami kształcenia – twierdzi Jolanta Augustyniak. – Nie wystarczy powiedzieć dziecku, tutaj jak widzisz, są dwa koła, pedały i kierownica, wsiadaj i jedź. Wyuczenie pewnych zasad zachowania i umiejetności praktyczne to podstawa sukcesu oraz skutecznego ratowania zdrowia i życia. Przez kilka lat ćwiczyłam z uczniami BLS i inne umiejętności jak postępować w urazie z przerwaniem ciągłości tkanki kostnej czy przy krwotokach oraz wielu innych zachowaniach nagłych. Bardzo często poświęcam swój prywatny czas, niekiedy jestem zmuszona prosić zakład pracy o przesunięcie godzin pracy. Mam ogromną satysfakcję z tego co robię. Praca z tak wspaniałą młodzieżą nigdy nie spowszednieje.

Jako WOMP – ZCLiP jesteśmy ogromnie dumni, że mamy w swoim składzie tak wspaniałego fachowca jak Pani mgr Jolanta Augustyniak. Pozostaje tylko życzyć Pani Jolancie dalszych sukcesów zawodowych oraz trzymać kciuki podczas Mistrzostw.

Data publikacji: 7 stycznia 2021

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19